Apple podniósł ceny iPhone'ów 6 i 6 Plus

Zastanawialiście się nad zakupem nowego iPhone 6 lub 6 Plus? Apple właśnie podniosło ceny za wszystkie wersje o nawet 400 złotych!

Wczoraj jak wiecie Apple zorganizował swoją konferencję, na której między innymi poznaliśmy ceny inteligentnego zegarka firmy z Cupertino oraz bardzo ciekawe aplikacje pomagające walczyć z chorobami. Razem z prezentacją dostaliśmy jednak również specyficzny "prezent" w postaci wyższych cen iPhone'ów 6 oraz 6 Plus w internetowym sklepie Apple'a. Tak wygląda zestawienie starych i nowych cen iTelefonów:

  • iPhone 6 16 GB — 2949 zł -> 3199 zł
  • iPhone 6 64 GB — 3399 zł -> 3699 zł
  • iPhone 6 128 GB — 3849 zł -> 4199 zł
  • iPhone 6 Plus 16 GB — 3399 zł -> 3699 zł
  • iPhone 6 Plus 64 GB — 3849 zł -> 4199 zł
  • iPhone 6 Plus 128 GB — 4299 zł -> 4699 zł

Jak widać, ceny — w zależności od modelu — wzrosły o 250 lub nawet 400 zł! Skąd taka podwyżka? Oczywiście przez rosnący kurs dolara. 24 października — w dniu polskiej premiery iPhone'a 6 — średni kurs wynosił 3,33 zł. Dziś jest to 3,82 zł, więc wzrost jest ogromny.

Czy jednak to usprawiedliwia to tak gigantyczny wzrost cen? Apple i tak jako jeden z niewielu graczy na rynku utrzymuje równe ceny produktów aż do dnia premiery ich bezpośrednich następców, co samo w sobie można uznać za spore zabezpieczenie przed szalejącym kursem walut. Szkoda więc, że iPhone 6 dziś nie tylko nie kosztuje tyle, co w październiku, ale i jest droższy. Dużo droższy.

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że przynajmniej ceny iPadów zostały nieruszone, więc — jeśli chodzi o urządzenia mobilne — Apple postanowił odbić sobie straty na kursie dolara wyłącznie przy użyciu iPhone'a. Chyba że Apple jeszcze raz będzie chciał zaskoczyć cenami i w ciągu następnych dni reszta produktów z nadgryzionym jabłkiem również zostanie na nowo wyceniona. Na razie jest to decyzja co najmniej dziwna. Chociaż niektórzy twierdzą, że Apple po prostu nie mogło wyceniać swoich flagowców na poziomie niższym niż topowe urządzenia Samsunga czy HTC

Aktualizacja

Jak słusznie zauważył darkinv, podwyżki cen objęły także iPhone'a 5s.

  • iPhone 5s 16 GB — 2499 zł => 2699 zł;
  • iPhone 5s 32 GB — 2699 zł => 2999 zł.

iPhone 5c w wersji z 8 GB pamięci wciąż kosztuje 1699 zł.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Źródło: myapple.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Apple ResearchKit pomoże walczyć z chorobami za pomocą iPhone'a oraz Apple Watcha Jeśli zobaczymy iPhone'a 6C to chciałbym, żeby tak wyglądał! Magiczne właściwości iPada, czyli tablet Apple'a w rękach zdolnego iluzjonisty Apple zainwestuje 1,7 miliarda dolarów w fabrykę wyświetlaczy JDI Display? Krótko, krócej, Apple Watch. Będzie miał naprawdę kiepską baterię? Interaktywne demo Apple Watcha. Zapoznaj się z interfejsem zegarka już teraz Chiński programista oświadczył się swojej wybrance używając... 99 iPhone'ów iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a!