Alcatel OneTouch Pop C9 - test i recenzja ciekawego budżetowca z wielkim ekranem

Alcatel OneTouch Pop C9 to duży telefon, który za rozsądne pieniądze oferuje przyzwoitą wydajność i duży ekran. Czy ten model może zaskoczyć czymś jeszcze?
Ten artykuł ma 3 strony:
Specyfikacja; wygląd i jakość wykonania; wyświetlacz
Specyfikacja
- 5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 540 x 960 pikseli (200 ppi);
- 4-rdzeniowy procesor MediaTek MT6582M o taktowaniu 1,3 GHz;
- układ graficzny Mali-400 MP2;
- 1 GB pamięci operacyjnej RAM;
- Android 4.2.2 JellyBean
- 4 GB pamięci wewnętrznej,
- slot na karty pamięci micro SD (maksymalnie 32 GB)
- aparat główny 8 Mpix z diodą LED
- aparat przedni 2 Mpix
- łączność 3G (21.1 Mbps)
- Wi-Fi 802.11 b/g/n
- wymiary: 151 x 77.5 x 9.5 mm
- waga: 189 gramów
- niewymienialna bateria o pojemności 2500 mAh
- Dual Sim
Telefon ten można dostać za około 600 złotych, co czyni z niego ciekawy wybór jeśli szukamy akurat urządzenia z tak dużym ekranem. Niestety ma on kilka wad, które opiszę w dalszej części testu.
Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: UrQueeen gra w SackBoy: Wielka Przygoda
Razem z Pop C9 dostajemy kabel USB, ładowarkę, słuchawki oraz oczywiście zestaw wszystkich potrzebnych dokumentów.
Wygląd i jakość wykonania
Gdy pierwszy raz wyciągnąłem model Pop C9 z pudełka, pomyślałem, że na półce sklepowej mógłbym pomylić go z Galaxy S III. Brakuje mu jedynie fizycznego przycisku HOME.
Pop C9 jest wykonany z lakierowanego plastiku, którego jakość jest akceptowalna w urządzeniach z tej półki cenowej. Jest on przyjemny w dotyku, a na wersji białej, z której korzystałem, nie było widać odcisków palców. Ciekawym elementem jest srebrna ramka, która wizualnie przypomina aluminium, ale także została zrobiona z plastiku. Dzięki niej telefon wygląda dobrze i sprawia wrażenie droższego, niż w rzeczywistości jest. Co ważne, wszystkie elementy obudowy są dobrze spasowane. Podczas testów ani razu nie zdarzyło mi się, żeby plastik skrzypiał pod naciskiem, co jest zasługą przede wszystkim nierozbieralnej obudowy.
Większość przedniego panelu zajmuje wyświetlacz, pod którym znalazło się jeszcze miejsce na 3 przyciski dotykowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu podczas korzystania z aplikacji możemy przez cały czas korzystać z całej powierzchni ekranu. W górnej części tylnego panelu znajduje się aparat, dioda LED oraz głośnik. Pod nimi znajdziemy srebrny napis Alcatel OneTouch.
Jako iż na co dzień korzystam z nieco mniejszego urządzenia (4,8 cala), przy pierwszym kontakcie C9 wydał mi się bardzo duży. Szybko się jednak do niego przyzwyczaiłem. Wszystkie przyciski rozmieszczone są na prawej stronie urządzenia i bardzo dobrze się z nich korzysta mimo dużego rozmiaru telefonu. Na środku umieszczono przycisk zasilania, a powyżej guziki odpowiedzialne za regulację głośności. Nad nimi jest jeszcze gniazdo na kartę microSD, a po przeciwnej stronie dwa sloty na karty SIM. Gniazdo słuchawkowe jak na górnej krawędzi urządzenia, a port Micro USB na dolnej.
Wyświetlacz
Ekran w modelu Pop C9 ma przekątną 5,5 cala, został wykonany w technologi IPS, a jego rozdzielczość to 540 x 960 pikseli, co daje nam zagęszczenie pikseli na poziomie 200 ppi. Nie to zbyt duża wartość jak na dzisiejsze standardy, ale należy pamiętać, że mamy do czynienia z tanim telefonem. Trzeba się liczyć z tym, że wydając 600 zł na telefon zazwyczaj trzeba wybierać między wielkością ekranu, a ostrością obrazu.Moim moim zdaniem taka rozdzielczość w zupełności wystarcza do oglądania filmów, czytania czy grania w gry. Podczas moich testów ani razu takie zagęszczenie pikseli na cal nie sprawiło mi żadnego dyskomfortu.
Na pochwałę zasługują dobre kąty widzenia oraz odwzorowanie kolorów, a szczególnie czarnego, który wygląda tak jak powinien. Trochę gorzej Pop C9 radzi sobie z bielą. Nawet na maksymalnej jasności biały kolor jest trochę ciemniejszy niż w mojej Xperii M2, ale widać to dopiero po porównaniu dwóch urządzeń. Warto zauważyć, że wyświetlacz w tym modelu nie należy do najjaśniejszych. Porównywałem go z Xperią M2 i jest ciemniejszy, gdy ustawi się na 100% oraz jaśniejszy, gdy zmniejszy się jasność na minimalną.
Ten artykuł ma 29 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze