iPhone 6 osiągnął szczyt popularności, a Apple Watch sprzedaje się gorzej niż przypuszczano?

Produkty Apple'a sprzedają się świetnie i firma nie musi martwić się o zyski, ale według nowych przewidywań iPhone'y 6 osiągnęły już szczyt i teraz z kwartału na kwartał coraz mniej klientów będzie nimi zainteresowanych. Warto również zauważyć, że Apple Watch wcale nie ma tak świetnych wyników jak można przypuszczać.

Apple Watch

Apple Watch (Shutterstock)

Zacznijmy od zegarka Apple'a, który jest hitem ostatnich tygodni i praktycznie nie ma dnia bez informacji o nim. Ostatnie przywidywania szacowały, że już 3 miliony egzemplarzy lecą do klientów, a w następnych miesiącach produkcja miesięczna przekroczy 2 miliony urządzeń miesięcznie. Jak podaje appleinsider.com, według analityka KGI, Ming-Chi Kuo wyniki są dużo słabsze.

Oszacował on, że na samym początku jedynie 631 tysięcy sztuk zegarka zostało wysłanych do klientów. Co więcej, jego zdaniem w II kwartale tego roku (od kwietnia do czerwca włącznie) "jedynie" 3,8 miliona klientów dostanie zegarek Apple. Nadal są to świetne rezultaty, ale dużo słabsze niż wcześniejsze przewidywania. Jest to ponoć spowodowane niższą wydajnością produkcji kluczowych komponentów jak chociażby wyświetlacz AMOLED.

Wyniki Apple według analityka KGI

Jeśli chodzi o iPhone'y, to one nadal sprzedają się znakomicie, ale w stosunku do poprzedniego kwartału ich sprzedaż spadła o 21,8% i osiągnęła 58 milionów sztuk. Warto zauważyć, że w stosunku do roku poprzedniego Apple zaliczył wzrost o 33,3%. Zainteresowanie smartfonami firmy z Cupertino będzie spadać i w drugim kwartale tego roku 51 milionów klientów zdecyduje się na ich zakup. Oznacza to spadek o 11,6% względem poprzednich trzech miesięcy, ale jeśli spojrzymy na zeszły rok to możemy zobaczyć wynik lepszy o 46,2%.

Warto również odnotować, że znacząco spadło zainteresowanie iPadami, które w pierwszym kwartale tego roku trafiły do 10 milionów osób, co jest wynikiem gorszym o 52% w stosunku do poprzednich 3 miesięcy oraz o 38% słabszym niż rok temu. Nie jest to koniec spadków w tym segmencie, ponieważ według przewidywań na drugi kwartał 2015 Apple sprzeda 7,2 miliona tabletów. Będzie to rezultat gorszy kwartalnie o 28,5% oraz rocznie o 45,6%.

Tak duży spadek jest spowodowany m.in. tym, że konkurencja w postaci urządzeń z Androidem w końcu dogoniła Apple'a i teraz iPady nie są jednoznacznie najlepszymi produktami tego typu na rynku. Sprzedaż smartfonów nadal robi ogromne wrażenie, szczególnie jeśli się zobaczy jakie wyniki miała firma z Cupertino w poprzednim roku. Zapewne do września zainteresowanie iPhone'ami będzie spadać, ponieważ to najprawdopodobniej wtedy zobaczymy następców serii 6.

Zastanawiające są wyniki Apple Watcha, ponieważ wielu analityków podaje bardzo różne liczby. Miejmy nadzieję, że razem z wynikami finansowymi, które zostaną ogłoszone w poniedziałek dowiemy się nieco więcej o tym, jak naprawdę wygląda sprzedaż zegarka. Jest to o tyle ważne, że teraz bez wątpienia Apple będzie liderem na rynku smartwatchy i zastanawiające jest jak na ta premierę odpowie reszta, jak chociażby Samsung.

Źródło: appleinsider.com via phonearena.com

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Apple patentuje technologię, dzięki której wyświetlacz będzie... udawał metal lub skórę 1500 aplikacji na iOS z poważną luką bezpieczeństwa. Sprawdź, czy Twój telefon jest bezpieczny Apple Watch sprzedaje się znakomicie. Według analityków do klientów lecą już 3 miliony zegarków Najpopularniejsze aparaty na świecie to iPhone'y? Jak wypadł Apple Watch na pierwszych wideoprezentacjach? Apple nie chce, żebyś stał w kolejce po nowe produkty Apple podniósł ceny iPhone'ów 6 i 6 Plus Apple ResearchKit pomoże walczyć z chorobami za pomocą iPhone'a oraz Apple Watcha Jeśli zobaczymy iPhone'a 6C to chciałbym, żeby tak wyglądał! Magiczne właściwości iPada, czyli tablet Apple'a w rękach zdolnego iluzjonisty Apple zainwestuje 1,7 miliarda dolarów w fabrykę wyświetlaczy JDI Display? Krótko, krócej, Apple Watch. Będzie miał naprawdę kiepską baterię? Interaktywne demo Apple Watcha. Zapoznaj się z interfejsem zegarka już teraz Chiński programista oświadczył się swojej wybrance używając... 99 iPhone'ów iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple