Apple Watch Edition za 10 tysięcy dolarów zmiażdżony przez magnesy neodymowe. Takiego "testu" jeszcze nie było

Apple Watch Edition to najdroższy wariant zegarka Apple'a, którego ceny startują z poziomu 10 000 dolarów. Czy bardzo wysoka cena idzie w parze z ponadprzeciętną wytrzymałością?

Apple Watch Edition

Apple Watch Edition (TechRax)

Nietypowe testy wytrzymałościowe dla smartfonów oraz innych gadżetów elektronicznych stały się już tak popularne, że ich twórcy muszą się wysilić, że zwrócić na siebie uwagę. Świetnym przykładem jest HTC One M9, który zmierzył się z miotaczem ognia. Teraz TechRax postanowił sprawdzić wytrzymałość Apple Watcha Edition za 10 tysięcy dolarów przy użyciu dwóch magnesów neodymowych.

Magnesy te działają z siłą niemal 300 kilogramów, ale mimo tego zegarek Apple'a po zmiażdżeniu nadal można było naładować. Oczywiście ekran nie wytrzymał tego testu i bez wymiany jest to tylko dość drogi i po pęknięciu niezbyt atrakcyjny przycisk do papieru. Jak już chcecie robić takie testy w domu, to lepszym wyborem będzie kupno zwykłego zegarka i przerobienie go na złotą wersję domowym sposobem.

Zastanawiające jest, jak daleko posuną się twórcy takich testów wytrzymałościowych. Nie zdziwię się jeśli już niedługo zobaczymy smartfony i zegarki rzucone pod biegnące stado słoni, zrzucone z samolotu na ziemię, uderzone kulą do niszczenia budynków czy potraktowane różnymi kwasami. Pomysłowość w tej dziedzinie jest ograniczona tylko naszą wyobraźnią, a ta czasem może podsuwać nam naprawdę dziwne pomysły.

Źródło: TechRax via phonearena.com

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 9 na pierwszych wideoprzeglądach Apple Music oficjalnie. Aktualizacja: są i polskie ceny iOS 9 i WatchOS 2 oficjalnie. Lista urządzeń, które załapią się na aktualizację jest imponująca [aktualizacja] Czy tak będzie prezentować się iPhone 7? (koncept) Apple Watch stanie się produktem kompletnym "już" jesienią. Lepiej późno niż wcale Masz tatuaż i chcesz kupić Apple Watcha? Conan O'Brien ma rozwiązanie Testowy model iPada skradziony, będzie powtórka z rozrywki? Masz tatuaże na ręku? Apple Watch nie jest dla Ciebie, czyli "tattoo gate" Apple Watch w blenderze? Proszę bardzo Apple ujawnia rewelacyjne wyniki finansowe. Jest lepiej, niż przypuszczano Apple Watch przetestowany pod kątem odporności na upadki. Poradził sobie... różnie iPhone 6 osiągnął szczyt popularności, a Apple Watch sprzedaje się gorzej niż przypuszczano? Apple patentuje technologię, dzięki której wyświetlacz będzie... udawał metal lub skórę 1500 aplikacji na iOS z poważną luką bezpieczeństwa. Sprawdź, czy Twój telefon jest bezpieczny Apple Watch sprzedaje się znakomicie. Według analityków do klientów lecą już 3 miliony zegarków Najpopularniejsze aparaty na świecie to iPhone'y? Jak wypadł Apple Watch na pierwszych wideoprezentacjach? Apple nie chce, żebyś stał w kolejce po nowe produkty Apple podniósł ceny iPhone'ów 6 i 6 Plus Apple ResearchKit pomoże walczyć z chorobami za pomocą iPhone'a oraz Apple Watcha Jeśli zobaczymy iPhone'a 6C to chciałbym, żeby tak wyglądał! Magiczne właściwości iPada, czyli tablet Apple'a w rękach zdolnego iluzjonisty Apple zainwestuje 1,7 miliarda dolarów w fabrykę wyświetlaczy JDI Display?