Apple patentuje metalopodobny materiał, dzięki któremu znikną plastikowe paski w iPhone'ach?

Przy premierze iPhone'ów 6 bardzo wiele osób skupiło się na wyglądzie tych urządzeń, a konkretniej tylnym panelu i charakterystycznych paskach. Dla jednych to gustowny dodatek, ale wielu ludzi uznało to za szczyt kiczu. Mogą one jednak zniknąć w kolejnych generacjach.

iPhone 6

iPhone 6 (Shutterstock)

iPhone 6 oraz 6 Plus to świetnie wykonane, aluminiowe urządzenia, które mogą przyciągnąć uwagę. Jak już jednak wspominałem, kontrowersyjna jest obecność plastikowych wstawek na tylnym panelu. Oczywiście one muszą tam być, ponieważ za nimi ukryte są anteny. Bez nich iPhone'y 6 nie mogłyby przesyłać żadnych sygnałów i to niezależnie od tego jakbyśmy je trzymali. Nowy patent, który pojawił się w amerykańskim biurze patentowym może jednak oznaczać, że przyszłe smartfony z nadgryzionym jabłkiem nie będą już ich mieć.

iPhone 6

We wniosku można znaleźć, że Apple chce opatentować materiał, który wizualnie wygląda jak anodowany metal, ale może przepuszczać fale radiowe. Oznacza to, że kolejny iPhone mógłby pozbyć się tych plastikowych dodatków i sprawiać wrażenie stworzonego w całości z metalu, a jednocześnie nie byłoby problemów z zasięgiem. Jest to świetna wiadomość, ponieważ dzięki temu zabiegowi nowe smartfony z nadgryzionym jabłkiem wyglądałyby prawdopodobnie jeszcze lepiej. Poza tym według tych informacji taki materiał mógłby być tez używany na gładzikach oraz ekranach dotykowych.

Dobrze widzieć, że nawet w tak błahych sprawach producenci chcą ulepszyć swoje produkty. Oczywiście nie wiadomo, kiedy zostanie użyte to rozwiązanie, ale raczej nie liczyłbym na to, że już iPhone 6s i 6s Plus pozbędą się plastikowych pasków. Warto też przypomnieć, że w nowej generacji smartfonów może zostać pokazany też model 6c.

Źródło: appft1.uspto.gov via pocketnow.com

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Apple Watch Edition za 10 tysięcy dolarów zmiażdżony przez magnesy neodymowe. Takiego "testu" jeszcze nie było iOS 9 na pierwszych wideoprzeglądach Apple Music oficjalnie. Aktualizacja: są i polskie ceny iOS 9 i WatchOS 2 oficjalnie. Lista urządzeń, które załapią się na aktualizację jest imponująca [aktualizacja] Czy tak będzie prezentować się iPhone 7? (koncept) Apple Watch stanie się produktem kompletnym "już" jesienią. Lepiej późno niż wcale Masz tatuaż i chcesz kupić Apple Watcha? Conan O'Brien ma rozwiązanie Testowy model iPada skradziony, będzie powtórka z rozrywki? Masz tatuaże na ręku? Apple Watch nie jest dla Ciebie, czyli "tattoo gate" Apple Watch w blenderze? Proszę bardzo Apple ujawnia rewelacyjne wyniki finansowe. Jest lepiej, niż przypuszczano Apple Watch przetestowany pod kątem odporności na upadki. Poradził sobie... różnie iPhone 6 osiągnął szczyt popularności, a Apple Watch sprzedaje się gorzej niż przypuszczano? Apple patentuje technologię, dzięki której wyświetlacz będzie... udawał metal lub skórę 1500 aplikacji na iOS z poważną luką bezpieczeństwa. Sprawdź, czy Twój telefon jest bezpieczny Apple Watch sprzedaje się znakomicie. Według analityków do klientów lecą już 3 miliony zegarków Najpopularniejsze aparaty na świecie to iPhone'y? Jak wypadł Apple Watch na pierwszych wideoprezentacjach? Apple nie chce, żebyś stał w kolejce po nowe produkty Apple podniósł ceny iPhone'ów 6 i 6 Plus Apple ResearchKit pomoże walczyć z chorobami za pomocą iPhone'a oraz Apple Watcha Jeśli zobaczymy iPhone'a 6C to chciałbym, żeby tak wyglądał! Magiczne właściwości iPada, czyli tablet Apple'a w rękach zdolnego iluzjonisty