iPhone 6c ma być metalowy, ale prawdopodobnie nie zobaczymy go w tym roku

Jesienią poznamy nowe smartfony Apple, czyli 6s oraz 6s Plus. Prawdopodobnie jednak mniejszy iPhone 6c nie pojawi się razem z nimi.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że we wrześniu zostaną pokazane nowe iPhone'y 6s oraz 6s Plus. Ich premiera jest pewna, ale cały czas nie wiadomo dokładnie, czy razem z nimi pojawi się model dla użytkowników szukających czegoś mniejszego, czyli 6c z 4-calowym ekranem. Ten wariant dużo rzadziej pojawiał się w różnych plotkach, a oprócz wielkości ekranu jedyną wiarygodną informacją było jego wykonanie. Miałby on być kontynuatorem iPhone'a 5c, który — jak wiemy — jest plastikowy. Okazuje się jednak, że możemy już nie zobaczyć takiego smartfona, bo jak twierdzi blogs.barrons.com, model 6c również będzie wykonany z materiałów wyższej klasy.

Według analityka Ange Wu z firmy Jefferies, dwie tajwańskie firmy Foxconn oraz Hon Hai dostały zamówienie na stworzenie metalowej obudowy do nadchodzącego iPhone'a 6c. Gdy te informacje ujrzały światło dzienne, akcje Foxconnu podrożały o 3,2%, ponieważ to właśnie ten producent ma być odpowiedzialny za ponad połowę metalowych szkieletów dla nowego smartfona Apple'a. Poza tym Tajwańczycy będą odpowiedzialni za 25% produkcji obudów do iPhone 6s oraz 35% w przypadku następcy większego modelu. Druga z firm będzie odpowiadać za 50% produkcji dla wariantu 6s oraz 65% w przypadku 6s Plus.

Taki ruch byłby moim zdaniem dobry, ponieważ Apple znane jest z najlepszego wykonania, a plastik zdecydowanie nie należy do takich materiałów. Zapewne wielu osobom może się to nie spodobać, bo 5c ma swój urok, ale postawienie na premium w każdym elemencie jest dobrym wyjściem. Wygląda na to, że iPhone 5c był jedynie eksperymentem, który nie udał się w całości i Amerykanie wrócą do metalowych konstrukcji. Jeśli te informacje się potwierdzą, to jedynym plastikiem, jaki znajdziemy w iPhone'ach będzie ten ukryty w ramkach i na tylnym panelu.

Poza tym to samo źródło informuje, że 4-calowy smartfon Apple'a z ekranem Retina nie zostanie pokazany we wrześniu, a dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku. Byłaby to nieco dziwna decyzja, ponieważ firma z Cupertino już od lat trzyma się schematu, że nowe smartfony pokazywane są jesienią, ale zapewne ma dobry powód, żeby przesunąć tę premierę. Być może Apple uznał, że wciąż warto utrzymać przy życiu iPhone'a 5c.

Źródło: blogs.barrons.com via phonearena.com

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iPhone 6s wycieka na pierwszych zdjęciach. A konkretnie jego obudowa Apple patentuje metalopodobny materiał, dzięki któremu znikną plastikowe paski w iPhone'ach? Apple Watch Edition za 10 tysięcy dolarów zmiażdżony przez magnesy neodymowe. Takiego "testu" jeszcze nie było iOS 9 na pierwszych wideoprzeglądach Apple Music oficjalnie. Aktualizacja: są i polskie ceny iOS 9 i WatchOS 2 oficjalnie. Lista urządzeń, które załapią się na aktualizację jest imponująca [aktualizacja] Czy tak będzie prezentować się iPhone 7? (koncept) Apple Watch stanie się produktem kompletnym "już" jesienią. Lepiej późno niż wcale Masz tatuaż i chcesz kupić Apple Watcha? Conan O'Brien ma rozwiązanie Testowy model iPada skradziony, będzie powtórka z rozrywki? Masz tatuaże na ręku? Apple Watch nie jest dla Ciebie, czyli "tattoo gate" Apple Watch w blenderze? Proszę bardzo Apple ujawnia rewelacyjne wyniki finansowe. Jest lepiej, niż przypuszczano Apple Watch przetestowany pod kątem odporności na upadki. Poradził sobie... różnie iPhone 6 osiągnął szczyt popularności, a Apple Watch sprzedaje się gorzej niż przypuszczano? Apple patentuje technologię, dzięki której wyświetlacz będzie... udawał metal lub skórę 1500 aplikacji na iOS z poważną luką bezpieczeństwa. Sprawdź, czy Twój telefon jest bezpieczny Apple Watch sprzedaje się znakomicie. Według analityków do klientów lecą już 3 miliony zegarków Najpopularniejsze aparaty na świecie to iPhone'y? Jak wypadł Apple Watch na pierwszych wideoprezentacjach? Apple nie chce, żebyś stał w kolejce po nowe produkty Apple podniósł ceny iPhone'ów 6 i 6 Plus Apple ResearchKit pomoże walczyć z chorobami za pomocą iPhone'a oraz Apple Watcha