Masz Porshe i kilka starych iPhone'ów? Możesz zrobić z nich... klocki hamulcowe

Ekstremalne testy smartfonów już od dawna nie są przeprowadzane wyłącznie przez dzieciaki, które dla internetowej sławy zrzucają swoje urządzenia z kanapy. Teraz jest to coraz prężniej rozwijający się biznes, świetnym tego przykładem jest możliwość zastąpienia hamulców w Porshe 911... iPhone'ami.

Porshe 911 i iPhone 5s

Porshe 911 i iPhone 5s (EverythingApplePro)

Pomysłowość ludzka nie zna granic, a odkąd każdy może założyć bloga czy kanał na YouTubie widać to doskonale. Sam jakiś czas temu przygotowywałem przegląd ekstremalnych testów wytrzymałościowych smartfonów i znalazły tam się bardzo nietypowe sprawdziany, jak chociażby wytrzymałość na miotacz ognia, zamrożenie czy karabin maszynowy. Pisząc tamten tekst zastanawiałem się, jak daleko w tej niecodziennej dziedzinie posuną się ludzie i mam chyba odpowiedź. Ekipa stojąca za kanałem EverythingApplePro sprawdziła, czy iPhone'y 4S oraz 5S mogą zastąpić klocki hamulcowe w Porshe 911 z 2002 roku.

Jak widać iPhone'y mogą zastąpić klocki hamulcowe, ale na pewno skończy się to ich dewastacją oraz grozi również pożarem. Chyba nie muszę wspominać, że zatrzymanie samochodu także nie będzie należało do najłatwiejszych. Warto zauważyć, że jeden z iPhone'ów nadal wyświetlał coś na połowie ekranu, która mu została.

Sam test jest oczywiście bardzo ciekawy i jestem pewien, że 250 tysięcy wyświetleń, które widnieje na liczniki szybko powiększy się o kolejne 0 (lub nawet kilka). Zapewne zakup 8 iPhone'ów również zwróci się błyskawicznie, więc będzie to inwestycja, a nie zmarnowane pieniądze. Mnie zastanawia w tym wszystkim tylko jedno, do czego jeszcze posuną się ludzie widowiskowo niszczący smartfony?

Skok z pierwszego piętra na stos samsungów brzmi całkiem sensownie. Podobnie jak chociażby wbiegnięcie na arenę Korridy w zbroi z iPhone'ów. Oczywiście osoby przeprowadzające takie testy dbają o swoje bezpieczeństwo, ale jeśli chce się być na topie, to trzeba przesuwać cały czas granicę ryzyka. Patrząc na to z tej strony moje propozycje wcale nie wydają się takie nierealne…

Źródło: EverythingApplePro via phonearena.com

Zobacz również: Zaczęła się era post-mobile

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Apple już w przyszłym roku postawi na ekrany OLED? Apple chce zostać wirtualnym operatorem? To byłby bardzo sensowny krok 5 powodów, dla których warto poczekać na iPhone'a 6s. W końcu jakaś innowacja? Jobs zasługuje na lepszy film niż "Jobs". Do czterech razy sztuka? Firmie Apple nie podoba się polska strona ap.pl - pozew ma 600 stron! "Nienawidzę iPhone'ów". A używałeś? "Nie, ale nienawidzę". Ciąg Fibonacciego, emocje... Sukces Apple'a niejedno ma imię Think different, czyli tajemnice marketingu Apple Apple zgarnia ponad 90% zysków z rynku smartfonów. Razem z Samsungiem mają... 107% iPhone 6c ma być metalowy, ale prawdopodobnie nie zobaczymy go w tym roku iPhone 6s wycieka na pierwszych zdjęciach. A konkretnie jego obudowa Apple patentuje metalopodobny materiał, dzięki któremu znikną plastikowe paski w iPhone'ach? Apple Watch Edition za 10 tysięcy dolarów zmiażdżony przez magnesy neodymowe. Takiego "testu" jeszcze nie było iOS 9 na pierwszych wideoprzeglądach Apple Music oficjalnie. Aktualizacja: są i polskie ceny iOS 9 i WatchOS 2 oficjalnie. Lista urządzeń, które załapią się na aktualizację jest imponująca [aktualizacja] Czy tak będzie prezentować się iPhone 7? (koncept) Apple Watch stanie się produktem kompletnym "już" jesienią. Lepiej późno niż wcale Masz tatuaż i chcesz kupić Apple Watcha? Conan O'Brien ma rozwiązanie Testowy model iPada skradziony, będzie powtórka z rozrywki? Masz tatuaże na ręku? Apple Watch nie jest dla Ciebie, czyli "tattoo gate" Apple Watch w blenderze? Proszę bardzo Apple ujawnia rewelacyjne wyniki finansowe. Jest lepiej, niż przypuszczano