Instagram nie działa na Windows Phonie? To ja podziękuję za taki system

Wiecie czym w ostatnim czasie dla wielu użytkowników Instagrama na Windows Phonie różni się ich wersja od tych na Androidzie oraz iOS? Tym, że tamte działają.

Lumia

Lumia (Microsoft)

Jestem wielkim fanem Instagrama. Ostatnie zmiany, dzięki którym można umieszczać poziome oraz pionowe materiały - mimo, że budzące skrajne emocje wśród użytkowników — mi przypadły do gustu i pokazują, że serwis cały czas się rozwija. Wygląda nawet na to, że w dobrym kierunku (wcześniej zwiększono rozdzielczość zdjęć do 1080 x 1080 pikseli), ale nie dla użytkowników smartfonów z systemem Windows Phone.

Ostatnio zauważyłem na swoim urządzeniu z okienkami, że nie mogłem odświeżyć strumienia zdjęć oraz powiadomień. Zdarzyło mi się to kilkukrotnie, ale ja na szczęście mam drugi telefon z Androidem, więc szybko o tym zapominałem. Myślałem, że mam jakiś chwilowy problem z siecią lub jest po prostu wystąpiła jakaś awaria. Niestety jak informuje Windows Central, z tym samym spotkało się bardzo wielu użytkowników aplikacji Instagram. Błąd ten powoduje, że nie można zobaczyć zdjęć znajomych oraz informacji o tym, kto polubił wrzuconą rano fotkę śniadania. Można pomyśleć, że zostanie to zaraz naprawione, a powodują to ostatnie zmiany i nie ma się czym przejmować. Niestety wystarczy rzucić okiem na ostatnią aktualizację, żeby nie mieć wątpliwości co dalej będzie z tym błędem.

22.03.2014

To jest data ostatniej aktualizacji Instagrama, który — co istotne — od początku swojej obecności nie zdążył jeszcze wyjść z fac beta! Dzięki temu wiem, że moim następnym telefonem na pewno nie będzie już nic z mobilnymi Windowsem. Nie chcę, żebyście źle mnie zrozumieli. Jestem fanem tej platformy i dość wspomnieć, że właśnie przez zakup Samsunga Omniii M z Windows Phone'em 7 zacząłem pisać o technologiach. Gdyby nie system Microsoftu to prawdopodobnie nie czytalibyście moich tekstów, więc — przynajmniej dla mnie — świetnie się złożyło. Niestety zaczynam tracić cierpliwość do mobilnych okienek.

Instagram BETA nieaktualizowany od grubo ponad roku. Messenger — mimo przychodzących powiadomień — nie pokazuje mi wiadomości (czasem trzeba restartować aplikację, a czasem po prostu liczyć na szczęście, że zacznie działać). Snapchata w ogóle brak, podobnie jak Menadżera Stron FB. Nawet ostatnio świetna nawigacja HERE prowadziła mnie w pole i musiałem sprawdzić dokładny adres na mapach Google. Właśnie przez takie szczegóły Lumia jest moim drugim telefonem i wolę nawet Androida, który nie zawsze jest demonem szybkości. Na nim mam przynajmniej pewność, że na pewno uda mi się zrobić to, co chcę.

Oczywiście są dwa wyjście z takiej sytuacji. Jedną z nich jest korzystanie z nieoficjalnych aplikacji jak 6tag, czyli klient Instagrama (ostatnia aktualizacja — 30.08.2015), a drugim czekanie aż projekt Astoria - pozwalający łatwo przenosić deweloperem aplikacje z Androida na WP — ruszy pełną parą. Niestety każda z nich ma wady. Firma może zablokować nieoficjalne aplikacje lub użytkowników, którzy z nich korzystają, a deweloperzy mimo ułatwienia ze strony Microsoftu nadal mogą nie interesować się przenoszeniem swoich aplikacji.

Właśnie przez to z każdym dniem tracę cierpliwość do Windows Phone'a. Nie jest to wina samego systemu, ale deweloperów, którzy mają gdzieś tę platformę. Ja nie jestem od tego, żeby z nimi walczyć o zainteresowanie mobilnymi okienkami, więc wygląda na to, że moim następnym telefonem będzie coś na Androidzie. To jest dla mnie wybór po prostu rozsądniejszy i — co może wielu zaskoczyć — dużo mniej kłopotliwy. Z ostatecznym wyborem zaczekam do premiery mobilnego Windwowsa 10, ale na razie nic nie wskazuje na to, żebym miał zmienić zdanie.

Źródło: windowscentral.com

Zobacz również: Appshaker 101

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Za Ile To Zrobisz, YouTube Gaming oraz Lara Croft GO Instagram się zmienia. Od teraz można wrzucać nie tylko kwadratowe zdjęcia Facebook M oficjalnie. Wirtualny asystent, który nie opiera się wyłącznie na sztucznej inteligencji Poczuj smak wiejskiego życia z grą Farming Simulator 16 [recenzja] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Age of Civilizations, Webmaker oraz Pac-Man 256 Nie na takiego mobilnego Fallouta czekaliście. A może jednak? Recenzja Fallout Shelter Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Spacecom, Avast Battery Saver oraz Fallout Shelter Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: SatFinder, Microsoft Translator oraz Farming Simulator 16 Microsoft Translator na Androida Wear i Apple Watcha już jest. Czegoś takiego mi brakowało Polskie dragi z powiewem... nudy - Recenzja Top Speed Angry Birds 2 trafiło już do 20 milionów użytkowników, ale wielu z nich nie kryje irytacji Rąb i tnij w Dungeon Hunter 5 - recenzja gry Earthcore: Shattered Elements, czyli polska karcianka dla każdego - recenzja Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: TMobile Stats, AIDA64 oraz Gabriel Knight Sins of the Fathers Angry Birds czy może Angry Players? Recenzja Angry Birds 2 Dude (not) Perfect 2 – recenzja gry o youtuberach Quo vadis, Terminatorze? Recenzja gry Terminator Genisys Revolution Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Top Speed, Lapse It oraz Mission Impossible Komiksowy Action RPG dla każdego. Recenzja Marvel Future Fight Celebruj 50-lecie Singapuru i poznawaj jego historię roznosząc talerze z żarciem - recenzja Satay Club Nie leć w kulki. Zagraj w Monsters Bubble Shooter Lubisz skręty? Ta gra jest dla Ciebie! Recenzja Socioball Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Licznik Kalorii, MapFactor oraz This War of Mine Spróbuj swoich sił w tenisie. Poznaj Stick Tennis Tour.

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u