Pokemon GO w przyszłym roku pozwoli Ci zostać trenerem Pokemonów w rozszerzonej rzeczywistości

Pokemony to marka, która znana jest na całym świecie. Bardzo prawdopodobne jest to, że graliście w jeden z tytułów, w którym trzeba łapać małe potworki ze specjalnymi mocami. Jeśli kiedykolwiek chcieliście naprawdę zostać trenerami Pokemonów, to w przyszłym roku będzie to możliwe w rzeczywistości. A przynajmniej tej rozszerzonej.

Pokemon

Pokemon (enzodebernardo / Shutterstock.com)

W przypadku Pokemonów nie jestem zapalonym graczem, który zna ten świat od podszewki, ale zdarzyło mi się przejść kilka tytułów z tej serii i świetnie się przy tym bawiłem. Zawsze myślałem, że świetnie byłoby przenieść to takie rozgrywki do świata realnego i w przyszłym roku to będzie możliwe na Androidzie oraz iOS-ie. Tak, będziecie mogli zostać trenerami Pokemonów z krwi i kości!

Pokemon Company razem z Nintendo oraz Niantic (własność spółki Alphabet, do której należy też Google) ogłosiły, że trwają prace nad grą Pokemon Go. To dzięki niej mając smartfona będzie można zostać trenerem tych stworków, co świetnie obrazuje film promocyjny.

Jeśli to wszystko będzie wyglądać tak jak na filmie to otaczający świat zmieni się w jedną wielką arenę Pokemonów, na której będzie można łapać nowe zwierzęta, walczyć z innymi trenerami oraz wymieniać się z nimi swoimi zdobyczami. Oprócz smartfona przydatnym gadżetem będzie Pokémon Go Plus, czyli inteligentne opaska, która wibracjami oraz diodą powiadomi użytkowników o tym, że zbliża się do czegoś istotnego, jak chociażby nowego przeciwnika. Co prawda nie wygląda ona zbyt zachęcająco, ale dla prawdziwych fanów to zapewne nie będzie zbyt duża przeszkoda.

Pokémon Go Plus

Czytając o tej grze pomyślałem o swoich młodzieńczych marzeniach zostania trenerem Pokemonów. Nigdy nie byłem fanatykiem tej produkcji, ale zostanie bohaterem tego świata zawsze wydawało mi bardzo ciekawą opcją. Oczywiście razem z zachwytem pojawia się także masa pytań, chociażby to, czy wszędzie będzie można brać udział w tych rozgrywkach. Jeśli zostanie to ograniczone do najpopularniejszych miejsc na kuli ziemskiej to ogromny potencjał zostanie zmarnowany. Oczywiście pojawianie się Pokemonów może być losowe i wtedy sam chętnie wybiorę się na kilka wypraw łowieckich.

Pokemon Go

Czy tak będzie wyglądać rozrywka przyszłości? Ludzie z smartfonami czy też specjalnymi goglami będą poruszać się po ulicach, ale zamiast zwykłych budynków będą oglądać budowle elfów, superbohaterów i Pokemony? Moim zdaniem ta gra może być świetnym elementem zapłonowym, który sprawi, że setki tysięcy ludzi będą żyć jednocześnie w dwóch rzeczywistościach. Jest to nieco przerażająca wizja, ale niezwykle ciekawa i już nie mogę się doczekać, aż złapię Charizarda!

Źródło: businesswire.com via theverge.com, appki.com.pl

Zobacz również: Korzenie Bejeweled i Candy Crush Saga

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

SWAT w natarciu na... Twój telefon! Wciel się w dowódcę oddziału specjalnego policji w grze Door Kickers 5 prostych łamigłówek, które pobudzą Twoje szare komórki do działania Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The Voice of Poland, Home Design 3D oraz Pocket Platoons Mobilna gra logiczna ze słynną panią archeolog w roli głównej - recenzja Lara Croft GO Instagram nie działa na Windows Phonie? To ja podziękuję za taki system Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Za Ile To Zrobisz, YouTube Gaming oraz Lara Croft GO Instagram się zmienia. Od teraz można wrzucać nie tylko kwadratowe zdjęcia Facebook M oficjalnie. Wirtualny asystent, który nie opiera się wyłącznie na sztucznej inteligencji Poczuj smak wiejskiego życia z grą Farming Simulator 16 [recenzja] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Age of Civilizations, Webmaker oraz Pac-Man 256 Nie na takiego mobilnego Fallouta czekaliście. A może jednak? Recenzja Fallout Shelter Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Spacecom, Avast Battery Saver oraz Fallout Shelter Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: SatFinder, Microsoft Translator oraz Farming Simulator 16 Microsoft Translator na Androida Wear i Apple Watcha już jest. Czegoś takiego mi brakowało Polskie dragi z powiewem... nudy - Recenzja Top Speed Angry Birds 2 trafiło już do 20 milionów użytkowników, ale wielu z nich nie kryje irytacji Rąb i tnij w Dungeon Hunter 5 - recenzja gry Earthcore: Shattered Elements, czyli polska karcianka dla każdego - recenzja Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: TMobile Stats, AIDA64 oraz Gabriel Knight Sins of the Fathers Angry Birds czy może Angry Players? Recenzja Angry Birds 2 Dude (not) Perfect 2 – recenzja gry o youtuberach Quo vadis, Terminatorze? Recenzja gry Terminator Genisys Revolution Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Top Speed, Lapse It oraz Mission Impossible Komiksowy Action RPG dla każdego. Recenzja Marvel Future Fight

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u