YouTube Gaming - dzięki tej aplikacji każdy będzie mógł pokazać jak gra na smartfonie

Jednym z zawodów, który powstał w ostatnim czasie jest "streamer", czyli osoba, która zarabia na życie pokazując innym w sieci jak gra na komputerze lub konsoli. Teraz dzięki Google'owi kolejnym narzędziem takich osób będzie smartfon.

Para grająca na smartfonie

Para grająca na smartfonie (shutterstock.com)

Jeśli musiałem w jakimś formularzu wpisać mój zawód, to jeszcze jakiś czas temu miałem z tym problem. Nie jestem dziennikarzem, a bloger to nadal w oczach wielu osób ktoś kto pisze pamiętnik w internecie o tym co rano zjadł i którego członka OneDirection lubi najbardziej. Oprócz nich są także youtuberzy, czyli osoby zarabiające na życie tworzeniem filmów w sieci oraz streamerzy, którzy pokazują na żywo jak grają w różne tytuły. Nie chcę tutaj wzbudzać dyskusji czy to ma sens, czy nie. Wolę trzymać się faktów, a te są takie, że coraz więcej ludzi tak właśnie zarabia na życie i to bardzo duże pieniądze. Ostatnio nawet PewDiePie — najpopularniejszy youtuber na świecie - stworzył nawet wraz ze swoimi fanami grę, w której to on jest głównym bohaterem.

Google doskonale zdaje sobie sprawę z tego fenomenu i dlatego uaktualnił aplikację YouTube Gaming (Android / iOS) skupiając się właśnie na tym. Wystarczy podczas rozgrywki nacisnąć przycisk "Go Live" i już można dzielić się z całym światem jak w widowiskowy sposób pokonuje się kolejne poziomy w ulubionej grze. Poza tym jest także możliwość odpalenia przedniej kamery oraz mikrofonu, dzięki czemu oprócz pokazywania rozgrywki można ją na bieżąco komentować. Jeśli nie chcecie zostać gwiazdami internetu od razu, istnieje także opcja nagrywania całej rozgrywki w pamięci telefonu i udostępnienia filmu później.

YouTube Gaming

Na razie możliwość ta została udostępniona użytkownikom Androida 5.0 (lub wyższego) wyłącznie w USA oraz Wielkiej Brytanii, ale zapewne wkrótce dostępność tej usługi zostanie rozszerzona. Oprócz tego Google pochwalił się także, że wprowadza płatne subskrypcje. Ciekawe, ile osób zdecyduje się na płacenie za możliwość patrzenia, jak ktoś gra w Angry Birds.

Jeśli chcielibyście zobaczyć jak wygląda taki streaming, to ostatnio Barbara Macdonald odpowiedzialna za tę usługę pokazała jak się gra w Bad Piggies.

To jest przełom w mobilnym graniu!

Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was może uważać możliwość streamingu gry ze smartfona za kompletnie nieprzydatny dodatek, ale patrząc na to, jak szybko rozwija się ten rynek widzę w tym rozwiązaniu ogromny potencjał. Aktualnie nie oglądam zbytnio graczy, ale czasem zdarza mi się rzucić okiem na kilku i traktuję to jako zapychacz czasu, równie dobry co serial. Widziałem też jak youtuberzy próbowali pokazywać mobilne gry i przeważnie było z tym sporo zachodu, ponieważ nagrywali ekran telefonu zwykłą kamerą, a drugą swoją twarz. Teraz będą mogli budować społeczność niemal wszędzie, ponieważ potężny komputer, ani drogi sprzęt nie będzie potrzebny. Wystarczy tylko smartfon, dobry zasięg i kilka wolnych minut w przerwie między zajęciami czy podczas jazdy busem.

Co więcej, sam kiedyś chciałem pokazywać jak gram w mobilne tytuły. Porzuciłem ten pomysł, ponieważ brakowało mi zarówno sprzętu, jak i wiedzy potrzebnej, żeby móc z tym ruszyć. Teraz jedyną barierą będzie posiadanie smartfona, który poradzi sobie z moimi ulubionymi grami. Na razie ta możliwość nie jest dostępna w Polsce, ale jak tylko się pojawi to na pewno ją przetestuje, bo kto by nie chciał zarabiać na życie ogromnych pieniędzy pokazując innym jak przechodzi ulubione gry? W Korei ludzie zarabiają nawet na pokazywaniu w sieci jak jedzą obiad, więc gry wydają się dziwactwem bardzo małego kalibru…

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Źródło: Youtube via liliputing.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Samsung Game Tuner to wymarzona aplikacja dla mobilnych graczy 5 mobilnych gier za mniej niż 5 zł [cz. 4] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Przyjazne formularze, Google Street View oraz Bridge Constructor Stunts 5 sportowych gier na urządzenia mobilne Need for Speed: No Limits - ani Speed, ani No Limits - recenzja gry Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Auctioneer, Fing Network Tools oraz Need for Speed No Limits Wspieraj polski gamedev. Oto 5 prostych, ale wciągających rodzimych gier niezależnych "Nowa", "darmowa" FIFA 16 Ultimate Team na urządzenia mobilne - recenzja 4 brutalne i ociekające krwią gry na smartfony i tablety Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Słownik PWN Oxford, DAEMON Sync oraz FIFA 16 Ultimate Team PewDiePie: Legend of the Brofist, czyli gra zainspirowana przez pomysły fanów najpopularniejszego youtubera świata [recenzja] Humble Mobile Bundle 15, czyli zapłać ile chcesz za gry na Androida warte ponad 1300 zł! 3 gry multiplayer, w które zagrasz za darmo z graczami z całego świata Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Move to iOS, G Data Secure Chat oraz Order and Chaos 2 Blastery i miecze świetlne w dłoń. Nadszedł czas na powstanie zakończone... klęską? Recenzja Star Wars Uprising Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Shadow Assassin, Ultimate Guitar Tabs oraz Star Wars Uprising 5 gier dla dzieci na smartfony i tablety Pokemon GO w przyszłym roku pozwoli Ci zostać trenerem Pokemonów w rozszerzonej rzeczywistości SWAT w natarciu na... Twój telefon! Wciel się w dowódcę oddziału specjalnego policji w grze Door Kickers 5 prostych łamigłówek, które pobudzą Twoje szare komórki do działania Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The Voice of Poland, Home Design 3D oraz Pocket Platoons Mobilna gra logiczna ze słynną panią archeolog w roli głównej - recenzja Lara Croft GO Instagram nie działa na Windows Phonie? To ja podziękuję za taki system Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Za Ile To Zrobisz, YouTube Gaming oraz Lara Croft GO

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u