Google Inbox dzięki funkcji Smart Reply będzie "sam" odpowiadać na maile

Jeśli w skrzynce odbiorczej macie zdecydowanie za dużo maili, na które nie macie czasu odpowiedzieć, to na pewno spodoba Wam się nadchodzące usprawnienie aplikacji Inbox o nazwie Smart Reply.

Gmail

Gmail (shutterstock.com)

Nie wiem jak Wy, ale ja często nie od razu odpowiadam na maile, ponieważ nie mam na to czasu, dlatego każde usprawnienie tego procesu jest dla mnie na wagę złota. Jednym z nich jest aplikacja Inbox stworzona przez Gmaila, która jest już dostępna od kilku miesięcy. Dzięki niej można przeglądać zdjęcia bez otwierania wiadomości, ustawiać sobie przypomnienia powiązane z mailami czy też łatwo wyszukiwać informacje znajdujące się na koncie Gmail. Wszystko wyjaśnia film promujący tę usługę.

Teraz ekipa odpowiedzialna za rozwój Gmaila oraz aplikacji Inbox postanowiła rozszerzyć jej możliwości o funkcję Smart Reply, o czym powiadomiła na swoim blogu.

Smart Reply sugeruje maksymalnie trzy odpowiedzi bazujące na mailach, które się dostaje. Dla wiadomości, które wymagają jedynie krótkiej odpowiedzi, będzie to rozwiązanie zajmujące się myśleniem i znacząco usprawniające cały proces pisania. Dla maili wymagających dłuższych odzewów ta funkcja zaproponuje początek tekstu.

Dzięki temu dodatkowi Inbox będzie analizować odebrane maile i na tej podstawie zaproponuje najbardziej prawdopodobne odpowiedzi. Co więcej, Smart Reply będzie opierać się o "uczenie maszynowe", czyli z czasem proponowane odzewy będą jeszcze trafniejsze i bardziej naturalne. Usługa ta zacznie trafiać do pierwszych użytkowników jeszcze w tym tygodniu, ale oczywiście najpierw będą to rynki anglojęzyczne.

Pomysł bardzo ciekawy, ale…

Chętniej zobaczyłbym go w komunikatorach takich jak Messenger. W nich byłby to moim zdaniem genialny ruch i pewnie korzystałbym z niego nałogowo. W kwestii maili jestem jeszcze nieco staromodny i do tej pory większość wiadomości rozbudowuje o krótki wstęp oraz zakończenie. Dlatego przeważnie i tak musiałbym pisać zdecydowaną większość tekstu samemu.

Z drugiej strony nie da się zaprzeczyć, że język pisany w internecie dąży do maksymalnego uproszczenia. Sam czytam mnóstwo maili składających się jedynie z kilku słów oraz coraz częściej — jeśli chcę szybko potwierdzić jakąś wiadomość — sam je piszę. Dlatego takie rozwiązanie z każdym miesiącem będzie mieć dla mnie coraz więcej sensu. Jeśli ktoś już teraz pisze sporo krótkich maili to Smart Reply będzie funkcją idealną, która pozwoli mu zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Dużo zależy też od tego czy podpowiedzi będą naprawdę trafne. Jeśli tak, to sam pewnie chętnie będę z nich korzystać, oczywiście jak już pojawią się w języku polskim. Zastanawiające jest też to, czy za jakiś czas na większość maili w ogóle będę musiał odpowiadać, czy może wystarczy potwierdzenie zaproponowanej przez aplikację odpowiedzi.

Aplikację Inbox by Google pobierzecie poniżej:

Zobacz również: Sony Xperia: niezwykły monodram Macieja Stuhra

Źródło: Ekipa Gmail via androidcentral.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Pokémon GO - japońskie stworki wkraczają w rozszerzoną rzeczywistość [wideo] Who’s Down to nowa społecznościówka Google'a. Fajny pomysł, ale raczej bez szans na sukces 5 bijatyk, które rozładują poniedziałkowy stres [Android, iOS i Windows Phone] Snapchat może od teraz używać Waszych zdjęć do własnych celów [Aktualizacja] OnePlusa nie interesują tylko smartfony. Reflexion to bardzo ciekawa aplikacja fotograficzna Poszukiwacze przygód chwytają za smartfony i tablety! Oto 5 gier przygodowych, w które musicie zagrać Sztuka i rozrywka w jednym. Czarodziejski Flet, czyli gra logiczna niekoniecznie dla fanów opery Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Czarodziejski Flet, Boomerang oraz Sonic Dash 2 Instagram prezentuje nową aplikację dla zwolenników ruchomych zdjęć - Boomerang 5 przygodowych łamigłówek w stylu point'n'click Minecraft Story Mode: The Order of The Stone, czyli ile w grze jest... gry? [Android, iOS] Nadciągają mobilni e-sportowcy... [video] 5 świetnych gier typu puzzle adventure games Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Tata Gimpera, Star Wars oraz Minions Paradise 5 ciekawych strategii typu Tower Defense na smartfony i tablety YouTube Gaming - dzięki tej aplikacji każdy będzie mógł pokazać jak gra na smartfonie Samsung Game Tuner to wymarzona aplikacja dla mobilnych graczy 5 mobilnych gier za mniej niż 5 zł [cz. 4] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Przyjazne formularze, Google Street View oraz Bridge Constructor Stunts 5 sportowych gier na urządzenia mobilne Need for Speed: No Limits - ani Speed, ani No Limits - recenzja gry Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Auctioneer, Fing Network Tools oraz Need for Speed No Limits Wspieraj polski gamedev. Oto 5 prostych, ale wciągających rodzimych gier niezależnych "Nowa", "darmowa" FIFA 16 Ultimate Team na urządzenia mobilne - recenzja

Popularne w tym tygodniu:

Google znajdzie twojego sobowtóra w muzealnych zbiorach. Jak skorzystać z nowej funkcji w Polsce? Opera uśmierca i zaniedbuje swoje mobilne aplikacje. Coraz trudniej tej firmie zaufać [Aktualizacja] World of Warships Blitz: fani Androida i iPhone'ów będą mogli wyrównać rachunki Rozmycie tła, Portrait Lightning, Kreator 3D, Bothie i inne. Funkcje flagowców w każdym smartfonie