Microsoft AppComparison to aplikacja na Androida, której brakowało od samego początku

Jaka jest największa obawa użytkowników Androida powstrzymująca ich przed przejściem na Windows Phone'a? Brak aplikacji. Microsoft zdaje sobie z tego sprawę, dlatego stworzył AppComparison.

Nexus 5

Nexus 5 (shutterstock.com)

Korzystam na co dzień z Androida oraz Windows Phone'a, więc mam porównanie jak wyglądają sklepy z aplikacjami na obydwóch systemach. Na platformie Microsoftu nie jest pod tym względem bardzo źle, ale dobrze również nie jest. Lubię ten system, ale brak ulubionych tytułów skutecznie zniechęca mnie od całkowitej przesiadki. Od razu uprzedzam część komentarzy — tak są dostępne zamienniki, ale nie zawsze działają one tak jak można by tego oczekiwać. Rozmawiając ze znajomymi lub różnymi osobami w sieci łatwo można wyłapać największą wadę tego systemu z tym związaną.

Ludzie boją się, że nie znajdą na Windows Phonie swoich ulubionych produkcji i dlatego często nie chcą mu dać nawet szansy. Jest tak, ponieważ nadal spore grono osób patrzy na ten system, jakby nie zmienił się od czasów siódemki. Wtedy rzeczywiście był dramat z w sklepie Microsoftu i amerykańska firma w końcu zdała sobie z tego sprawę. Wczoraj do Google Play trafiła aplikacja AppComparison.

Dzięki niej można sprawdzić czy na Windows Phone są tytuły, których się używa oraz poznać proponowane zamienniki. Pomysł świetny, ale z wykonaniem znów jest tak sobie.

AppComparison

Większość propozycji była w moim przypadku w porządku, ale zastąpienie Dysku Google rozwiązaniem amerykańskiej firmy, czyli OneDrive'em oznacza całkowitą zmianą swojej usługi. Nadal boleśnie widać braki w rozwiązaniach Google'a i to może skutecznie odstraszyć użytkowników. Oprócz zamienników produkcji z Androida są podawane również ciekawe tytuły w wybranych wcześniej kategoriach. One są całkiem dobre i mogą pokazać potencjalnym klientom, że system Microsoftu nie ma 3 aplikacji na krzyż, ale jest to stworzone w dość nieprzemyślany sposób.

Nie mają one żadnego opisu, a jedynie garść zrzutów ekranu. Poza tym zgadnijcie gdzie przenosi użytkownika kliknięcie w "Więcej informacji w sklepie Microsoft Store"? Pewnie większość z Was pomyślała, że do strony danej produkcji w sklepie Micorosftu, ale nie. Zamiast tego użytkownik wrzucany jest na główną stronę amerykańskiej firmy. To są szczegóły, które można łatwo poprawić i powinno to zostać zrobione, ponieważ na razie nie zachęca do wyboru Windows Phone'a. Czasem naprawdę myślę, że twórcy zamiast porządnie sprawdzić swoje dzieło dopracowują jego logo, żeby świetnie się prezentowało.

Microsoft na sporo aplikacji w Google Play - jak chociażby pakiet Office — ale moim zdaniem to właśnie AppComparison może być jedną z najważniejszych. Jak tylko będzie działać bez zarzutów to może przekonać do zmiany systemu kilka osób. Szczególnie, że widzą one tylko zrzuty ekranu, a nie mogą sprawdzić danych tytułów, które w wielu przypadków działają dużo gorzej na Windows Phone'ie niż na propozycji Google'a. Jeśli ktoś z Was korzystał z Facebooka na obydwóch platformach to zapewne zgodzi się ze mną, że wersja na Androida jest dużo sensowniejszym wyborem, o Instagramie już nie wspominając.

Mimo tego, AppComparison to świetny ruch Microsoftu, który może zmotywuje ich do większej pracy nad zwiększeniem liczby oraz jakości aplikacji w swoim sklepie, a niektórych internetowych wojowników o wyższość Androida nieco uspokoi. Znajdziecie ją tutaj:

Zobacz również: Appshaker 2 #43 - Neighbours from Hell, Dailydo i inne [+ rozwiązanie konkursu]

Źródło: Google Play via wmpoweruser.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Real Boxing 2 Creed - Polacy znów pokazali światu, jak się robi gry [Android i iOS] Lost Echo - tytuł który brzmi lepiej, niż sama gra 5 zaawansowanych graficznie gier, które wycisną ostatnie soki z Twojego smartfona [Android, iOS i Windows Phone] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Pola, Star Wars Battlefront Companion oraz Mobile Strike Gry, na które nie wydasz więcej niż 5 zł - cz. 5 [Android i iOS] Pokémon GO - japońskie stworki wkraczają w rozszerzoną rzeczywistość [wideo] Shooty Skies - samoloty twórców Crossy Road lądują na smartfonach i tabletach [Android i iOS] "Tinder do bójek" - osoby stojące za projektem Rumblr przypadkiem odkryły nową niszę Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: LeYek WiFi, Fallout CHAT oraz Sniper X With Jason Statham 5 symulatorów na smartfony i tablety [Android, iOS i Windows Phone] Oto Poczta O2. Weź udział w testach, a będziesz miał wpływ na rozwój nowej aplikacji pocztowej Cloud Chasers - gra z przesłaniem i fabułą, którą zbudujesz sam [Android i iOS] Google Inbox dzięki funkcji Smart Reply będzie "sam" odpowiadać na maile Who’s Down to nowa społecznościówka Google'a. Fajny pomysł, ale raczej bez szans na sukces 5 bijatyk, które rozładują poniedziałkowy stres [Android, iOS i Windows Phone] Snapchat może od teraz używać Waszych zdjęć do własnych celów [Aktualizacja] OnePlusa nie interesują tylko smartfony. Reflexion to bardzo ciekawa aplikacja fotograficzna Poszukiwacze przygód chwytają za smartfony i tablety! Oto 5 gier przygodowych, w które musicie zagrać Sztuka i rozrywka w jednym. Czarodziejski Flet, czyli gra logiczna niekoniecznie dla fanów opery Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Czarodziejski Flet, Boomerang oraz Sonic Dash 2 Instagram prezentuje nową aplikację dla zwolenników ruchomych zdjęć - Boomerang 5 przygodowych łamigłówek w stylu point'n'click Minecraft Story Mode: The Order of The Stone, czyli ile w grze jest... gry? [Android, iOS] Nadciągają mobilni e-sportowcy... [video]

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u