W USA Android jest popularniejszy, ale iOS pod względem zakupów online niszczy konkurenta

Patrząc na liczbę smartfonów trafiających na rynek, urządzenia z Androidem są bezkonkurencyjne, ale zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy porówna się zaangażowanie użytkowników, chociażby w zakupach online.

Jabłko i dolary

Jabłko i dolary (shutterstock.com)

Mobilny system Google'a pod wieloma względami rządzi niepodzielnie na rynku i żaden inny nie ma nawet szans się z nim zrównać. Oczywiście w niektórych kwestiach Android radzi sobie słabiej niż Windows Phone oraz — a może przede wszystkim — niż iOS. Rozwiązanie Apple'a ma wiele plusów, a jednym z nich jest zaangażowanie użytkowników w sieci.

Firma Custora postanowiła sprawdzić, jak wyglądała sprzedaż online na terenie Stanów Zjednoczonych podczas Święta Dziękczynienia (dzień przed Czarnym Piątkiem). Warto dodać, że analizuje ona ponad 200 sprzedawców internetowych oraz 500 milionów użytkowników. Na terenie USA aż 78,3% mobilnych zakupów online zrobiono przy pomocy urządzeń pracujących pod kontrolą iOS-u. Co ciekawe, ten fenomenalny wynik jest gorszy niż w zeszłym roku, ponieważ wtedy był on wyższy o 1,6 punktu procentowego. Użytkownicy produktów z Androidem odpowiadają jedynie za 21,5% (rok wcześniej — 19,3%). Apple pod tym względem okazało się o ponad 3,6 raza lepsze niż konkurent, a warto przypomnieć, że na tym rynku więcej niż 50% osób używa smartfonów z systemem Google'a.

Użytkownicy mobilni odpowiadali w tym dniu za 39,3% zakupów, co jest wynikiem lepszym o 5 punktów procentowych niż w zeszłym roku. Ten wynik pokazuje też, że ludzi coraz chętniej kupują w sieci przez smartfony i tablety, ponieważ przez większość roku 2015 (do października) klienci mobilni stanowili 28%. Takie rezultaty wiążą się oczywiście z większym dochodem, który podczas Święta Dziękczynienia wzrósł o 12,5% w stosunku do roku poprzedniego, a liczba transakcji zwiększyła się o 10,8%. Mieszkańcy USA kupowali także nieco droższe rzeczy, ponieważ średnia wartość zamówień była wyższa o 1,5%.

W przypadku Czarnego Piątku dochody wzrosły o 16,1%, a ilość zamówień o 15,6%. Nieco gorzej było z ich ceną, ponieważ były one droższe tylko o 0,5% w stosunku do roku poprzedniego. Nieco słabiej niż w przypadku Święta Dziękczynienia prezentuje się sprzedaż mobilna, ponieważ wynosi ona 36,1%. W tym wypadku za to nieco lepiej wypadli posiadacze urządzeń z Androidem. Odpowiadali oni za 22,1% wszystkich zamówień, co i tak jest przepaścią w stosunku do Apple'a, które osiągnęło 77,6%.

Użytkownicy Apple są bardziej aktywni w sieci!

Nie jest wniosek zaskakujący, a raczej fakt, który potwierdza się z każdym takim badaniem. Użytkownicy smartfonów i tabletów z iOS-em dużo chętniej korzystają z sieci, a także robią użytek ze swoich kart płatniczych. Jest to między innymi spowodowane tym, że osoby kupujące drogie urządzenia amerykańskiej firmy mogą sobie pozwolić na więcej niż przeciętny użytkownik Androida. Należy pamiętać, że oprócz flagowców, miliony klientów decydują się na produkty za kilkaset złotych i dla nich wydanie większych lub nawet jakichkolwiek pieniędzy w takie dni jak Czarny Piątek nie jest po prostu możliwe. Sam również odpuściłem sobie to święto, ponieważ nie znalazłem niczego interesującego, a Wy coś ciekawego upolowaliście?

Źródło: Custora.com via phonearena.com, blog.custora.com

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Wodoszczelny iPhone 7 pozbawiony gniazda słuchawkowego? Ten niecodzienny gadżet zmieni Twojego iPhone'a w... zwykły notatnik. Świetny pomysł! iPad Pro zamiast komputera? Tima Cooka nieźle poniosło Jeśli brakuje Ci w iPhonie dodatkowych przycisków pod ekranem, polubisz to szkło ochronne Podróbka iPhone'a 6s za 140 zł? Wystarczy odwiedzić Chiny Wszystko o 3D Touch. Jak działa nowa generacja dotyku w iPhonie 6s? Tim Cook chwali się liczbą użytkowników Apple Music. Ma powody do zadowolenia Gdybym chciał kupić iPhone'a, pierwszy ustawiłbym się w kolejce W Niemczech zabrakło, a w Polsce mnie oszukali. iPhone 6s najwidoczniej nie jest mi pisany... Apple się doigrał i tym razem będzie musiał zapłacić ogromną karę za naruszenie patentów? Aparat iPhone'a 6s został sprawdzony przez ekspertów z DxOMark i się nie popisał #ChipGate - iPhone'y 6s trafiły na rynek z różnymi procesorami, od których uzależniona jest wydajność baterii Gdy Twój smartfon wpadnie do oceanu, możesz liczyć na pomoc... delfina Apple udostępnił raport dotyczący zapytań o dane użytkowników [SPROSTOWANIE] iPhone 6s, iPhone 6s Plus oraz Galaxy Note 5 - który jest najwytrzymalszy? iPhone 6s w benchmarkach. Konkurenci z Androidem daleeeko w tyle iPhone 6s i 6s Plus wkrótce w Polsce. Kiedy i za ile? Jeden powód, dla którego mimo wszystko poważnie myślę o zakupie iPhone'a 6s iPhone 6s Plus jest gorącym produktem. Dosłownie gorącym... iPhone 6s prześwietlony, zatopiony, ale za to nieugięty. Poznaliśmy brakujące szczegóły dotyczące jego podzespołów! iPhone 6s w naszych rękach [wideoprzegląd] Czy iPhone 6s jest łatwiejszy w naprawie niż flagowce Samsunga, LG oraz HTC? Jak długo mieszkańcy różnych krajów muszą pracować, żeby kupić sobie iPhone'a 6?