Instagram wprowadza namiastkę technologii 3D Touch dla użytkowników Androida

Technologia 3D Touch w nowych iPhone'ach to według wielu jedno z najciekawszych rozwiązań jakie zostało pokazane w ostatnich miesiącach. Jest ono tak interesujące, że Instagram postanowił wprowadzić jego namiastkę również do swojej aplikacji na Androidzie.

Apple nie jest moim zdaniem najbardziej innowacyjną firmą na rynku, ale wie jak stworzyć rozwiązania, które pokochają miliony. 3D Touch jest tego najlepszym przykładem, ponieważ zaraz po premierze nowych iPhone'ów to właśnie o tym dodatku mówiło się najwięcej. Pozwala on korzystać z ekranu smartfona w sposób do tej pory niespotykany, ponieważ liczy się także siła naciśnięcia. Łukasz przygotował o nim cały wpis, a Miron stwierdził że zastanawia się nad kupnem jednego z modeli 6s, właśnie dla tego rozwiązania. Bez wątpienia jest to rzecz, która budzi spore emocje na rynku, a użytkownicy urządzeń z Androidem mogą na razie obejść się smakiem. Firma Synaptics zaprezentowała co prawda już podobną technologię, ale zanim ClearTouch trafi do pierwszych smartfonów, a aplikacje będą ją wspierać, musi minąć jeszcze trochę czasu.

Jak informuje Android Police, namiastkę tego rozwiązania sprawdza Instagram w swojej aplikacji na Androidzie. W iOS po mocniejszym naciśnięciu miniaturki wyświetla się większy podgląd i można dać mu lajka lub skorzystać z innych opcji. Dla użytkowników produktów z systemem Google'a działa to tak samo, ale zamiast mocniejszego naciśnięcia trzeba po prostu chwilę przytrzymać palec nad wybranym zdjęciem lub opcją. Po najechaniu na jedną z funkcji telefon delikatnie wibruje. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda to w praktyce:

Jest to dopiero sprawdzana funkcja, więc możecie nie mieć jej jeszcze na swoich telefonach z Instagramem. Jeśli chcecie dostać taką możliwość musicie zapisać się do programu testowego. Poza tym w ostatnim czasie dla wybranych użytkowników wersji testowych została udostępniona możliwość podłączenia wielu kont do jednej aplikacji (via androidpolice.com), a rezygnacja z kwadratowych fotek i filmów jest już faktem od dłuższego czasu.

Dla maniaków tej aplikacji fotograficznej takich jak ja, te zmiany są świetne i tylko czekam, aż trafią do oficjalnych wersji, a nie testowych. Ten ruch może być także dobrym znakiem dla każdego użytkownika Androida, ponieważ możliwe, że inni deweloperzy również postanowią wprowadzić podobne rozwiązania u siebie. Co prawda nie jest to prawdziwy 3D Touch, ale jego namiastka dla wielu będzie w zupełności wystarczająca.

Źródło: androidpolice.com, androidpolice.com

Zobacz również: Appshaker 102

Podziel się:

Także w kategorii Aplikacje:

5 najlepszych gier słownych po polsku na smartfony i tablety [Android, iOS i Windows] Aparat Cardboard to darmowa aplikacja Google'a, która zamieni Twój telefon w aparat VR. Jest świetna! Star Wars: Galaxy of Heroes - recenzja galaktyki pełnej bohaterów [Android i iOS] Granie w samolocie? Tym 5 tytułom brak Internetu nie zaszkodzi [Android, iOS i Windows] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Bridge Builder Simulator, A Call From Santa oraz Football Manager Touch 2016 Old-school w nowym wydaniu. Rezultaty? Wyśmienite. Recenzja Horizon Chase [Android i iOS] 5 gier, którym nie zarzucisz braku oryginalności [Android i iOS] Za mało się ruszasz? Twórcy tej aplikacji chcą Ci płacić za pokonane kroki Połowa danych udostępnianych przez aplikacje mobilne na Androida nie służy użytkownikom Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Real Boxing 2 CREED, Prey Anti Theft oraz Lost Echo Microsoft AppComparison to aplikacja na Androida, której brakowało od samego początku Real Boxing 2 Creed - Polacy znów pokazali światu, jak się robi gry [Android i iOS] Lost Echo - tytuł który brzmi lepiej, niż sama gra 5 zaawansowanych graficznie gier, które wycisną ostatnie soki z Twojego smartfona [Android, iOS i Windows Phone] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Pola, Star Wars Battlefront Companion oraz Mobile Strike Gry, na które nie wydasz więcej niż 5 zł - cz. 5 [Android i iOS] Pokémon GO - japońskie stworki wkraczają w rozszerzoną rzeczywistość [wideo] Shooty Skies - samoloty twórców Crossy Road lądują na smartfonach i tabletach [Android i iOS] "Tinder do bójek" - osoby stojące za projektem Rumblr przypadkiem odkryły nową niszę Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: LeYek WiFi, Fallout CHAT oraz Sniper X With Jason Statham 5 symulatorów na smartfony i tablety [Android, iOS i Windows Phone] Oto Poczta O2. Weź udział w testach, a będziesz miał wpływ na rozwój nowej aplikacji pocztowej Cloud Chasers - gra z przesłaniem i fabułą, którą zbudujesz sam [Android i iOS] Google Inbox dzięki funkcji Smart Reply będzie "sam" odpowiadać na maile

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia