Gdzie jeszcze dotrze Google Street View? Teraz trafło do... miniaturowego miasta

Google Street View pokazywało już wiele ciekawych miejsc, ale teraz można zobaczyć jak wygląda miasto w parku miniatur Wunderland.

park miniatur Wunderland w Hamburgu

park miniatur Wunderland w Hamburgu (Google)

W internecie są co najmniej dwa miejsca, do których zdecydowanie łatwiej wejść, niż z nich wyjść. Jednym jest Wikipedia i czytanie o rzeczach, które jakimś cudem są powiązane z tym, czego pierwotnie się szukało, a drugim jest Google Street View. Kto nigdy nie przeglądał nie tylko swoją okolicę, ale również inne ciekawe miejsca? To można robić godzinami. Powstają nawet specjalne strony zbierające dziwne, śmieszne lub nawet przerażające obrazy z tego narzędzia, jak np. Streetviewfun.com. Sam Google także zaskakuje użytkowników i teraz pokazał park miniatur Wunderland w Hamburgu.

Oczywiście zostało to stworzenie na nieco innej zasadzie niż w przypadku prawdziwego Street View, ale miniaturowy model samochodu Google także powstał i można go zobaczyć na filmie. Dzięki firmie Ubilabs stworzone miniaturowe urządzenia zamontowane na torach i autobusach. Musiały się one napracować, ponieważ jest tam aż 13 tysięcy kilometrów torów kolejowych, a populacja tego miasta wynosi 200 tysięcy osób. Oprócz replik niemieckich obiektów, można też tam znaleźć znane miejsca ze Stanów Zjednoczonych lub działające lotnisko. Kilka ciekawszych miejscówek można zobaczyć na zdjęciach:

Jeśli chcielibyście sami zagłębić się w ten miniaturowy świat to powinniście udać się tutaj. Google udostępnił również galerię najciekawszych lokacji.

Na moje szczęście dziś nie mam czasu na wirtualny spacer, ale zapewne jutro zaparzę sobie herbatę i posprawdzam, co zostało poukrywane w tym miniaturowym miasteczku. Pomysł jest świetny i teraz pozostaje tylko czekać na nowe miejsca, które udostępni Google. Z tą technologią możliwości wydają się ogromne, może następne będzie chociażby prawdziwe mrowisko?

Źródło: Google Polska via androidcommunity.com

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

3 technologie, które miały zrewolucjonizować nasze życie, a się nie przyjęły Czekam na czasy, gdy z mojego życia znikną wszystkie kable Pokaż pulpit swojego smartfona! Quiz Komórkomanii #4 - mobilne systemy operacyjne (+ podsumowanie quizu o flagowcach) Netflix w Polsce - wrażenia po jednym dniu oraz lista spolszczonych filmów i seriali Rok temu o programowaniu nie wiedział nic. Miesiąc temu wydał grę na 3 systemy mobilne Quiz Komórkomanii #3 - sprawdź swoją wiedzę o flagowcach z 2015 roku Huawei Mate S - jego aparat pokazuje pazur w nocy Huawei Mate S - 5 rzeczy, które Chińczycy zrobili dobrze 5 technologicznych błędów językowych, których powinieneś unikać, żeby nie wyjść na głupka [cz. II] Podróż w czasie: "Zaczepiłaś telefon o pończochę, to niesamowite", czyli Haier P5 20 GIF-ów, które uświadomią Ci, że żyjesz w przyszłości Wywiad z ekipą Snail Games, twórcami gry Taichi Panda „Cześć, jestem cyborgiem”. Nawet nie wiesz, jak technologia zmieniła Twoje życie Quiz Komórkomanii - sprawdź, jak uważnie śledzisz newsy na świata mobilnych technologii Wybierzmy najlepszego smartfona 2015 - Wasze propozycje 5 technologicznych błędów językowych, których powinieneś unikać, żeby nie wyjść na głupka [cz. I] Motorola - wczoraj, dziś i jutro Hologramy, inteligentne sprzęty, a może singularity? Jak zmieni się technologia do roku 2025? 10 lat w technologii. Nie uwierzysz, jak zmienił się świat Tekst Czytelnika: Smartfonowy rok 2019 wywróżony z fusów Czy stawiasz Huaweia na równi z Apple'em, Samsungiem, LG i innymi renomowanymi markami? [Ankieta] Marzysz o lataniu? PowerUp FPV umożliwi wcielenie się w pilota kartonowego drona #WaszymZdaniem: Czy korzystasz z etui na smartfony? [Wyniki ankiety]

Popularne w tym tygodniu:

Huawei Mate 10 Pro - pierwsze wrażenia Dawniej standard, dziś rarytas. 5 podstawowych funkcji telefonów, które umierają na naszych oczach Apple Watch to chyba jedyne urządzenie, którego używam codziennie i którego nie mam ochoty wymieniać na nowszy model LG G6 to prawdopodobnie najbardziej opłacalny flagowiec na rynku