Czy iPhone 7 powinien mieć gniazdko słuchawkowe? [Ankieta]

iPhone 7 zostanie pokazany dopiero we wrześniu, ale już teraz do sieci trafiły dziesiątki plotek na jego temat. Większość jest jednogłośnie wskazuje na to, że model ten nie będzie mieć gniazda słuchawkowego. Czy to dobra decyzja?

Apple iPhone 6 Plus

Apple iPhone 6 Plus (shutterstock.com)

Powody takiej decyzji są ponoć dwa. Pierwszym ma być to, że iPhone'a 7 będzie można zanurzać w wodzie, ponieważ będzie wodoszczelny. Pisałem już jednak, że nie jest to dla mnie przekonywujący argument, ponieważ Sony w swoich Xperiach może zrobić odsłonięte i odporne na wodę złącza — minijack oraz microUSB — więc również dla Apple'a nie powinno to być problemem.

Dużo ważniejsze ma być to, że dzięki temu iPhone 7 będzie nieco cieńszy. To dużo poważniejszy problem, ponieważ modele 6saż o 0,3 mm grubsze niż poprzednia generacja. Dla producentów smartfonów zmniejszanie rozmiarów swoich urządzeń wydaje się czasem priorytetowe, więc taka decyzja wydaje się logiczna, przynajmniej w tej perspektywy.

Co ciekawe, pojawienie się tych plotek spowodowało, że ludzie zaczęli podpisywać internetową petycję przeciwko zniknięciu złącza minijack. Aktualnie pod petycją podpisało się niemal 300 tysięcy osób.

Jak jest z Wami? Czy Waszym zdaniem w iPhonie 7 powinno zostać gniazdko słuchawkowe?

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" 4-calowy iPhone 5se ma mieć dużo wspólnego z większymi modelami, ale zabraknie najważniejszego Apple zdetronizowany. Która firma jest teraz najwięcej warta? Apple user - wolontariusz, który za własne pieniądze popularyzuje nowe standardy Apple tworzy aplikację, która ułatwi użytkownikom iPhone'ów... przesiadkę na Androida? iPhone 7 może nie mieć gniazda słuchawkowego. Klienci nie są zachwyceni iPhone 7 Plus na renderach? To akurat fake, ale przecieków jest więcej Apple w przyszłym roku pokaże aż 3 iPhone'y 7? Mają się pojawić interesujące nowości iPhone 6 to nadal gorący towar - ten egzemplarz spłonął w kieszeni jednego z użytkowników Są pomysły genialne, śmieszne... i ten. iPhone 7 z systemem dysz CO2? iPhone 7 nie będzie ofiarą afery #ChipGate. Wszystkie procesory wyprodukuje TSMC? W USA Android jest popularniejszy, ale iOS pod względem zakupów online niszczy konkurenta Wodoszczelny iPhone 7 pozbawiony gniazda słuchawkowego? Ten niecodzienny gadżet zmieni Twojego iPhone'a w... zwykły notatnik. Świetny pomysł! iPad Pro zamiast komputera? Tima Cooka nieźle poniosło Jeśli brakuje Ci w iPhonie dodatkowych przycisków pod ekranem, polubisz to szkło ochronne Podróbka iPhone'a 6s za 140 zł? Wystarczy odwiedzić Chiny Wszystko o 3D Touch. Jak działa nowa generacja dotyku w iPhonie 6s? Tim Cook chwali się liczbą użytkowników Apple Music. Ma powody do zadowolenia Gdybym chciał kupić iPhone'a, pierwszy ustawiłbym się w kolejce W Niemczech zabrakło, a w Polsce mnie oszukali. iPhone 6s najwidoczniej nie jest mi pisany... Apple się doigrał i tym razem będzie musiał zapłacić ogromną karę za naruszenie patentów? Aparat iPhone'a 6s został sprawdzony przez ekspertów z DxOMark i się nie popisał #ChipGate - iPhone'y 6s trafiły na rynek z różnymi procesorami, od których uzależniona jest wydajność baterii