Apple pracuje nad swoimi goglami wirtualnej rzeczywistości? Wcale mnie to nie dziwi

W ostatnich miesiącach jednymi z najciekawszych gadżetów były te związane z wirtualną rzeczywistością. Apple zdał sobie z tego sprawę i pracuje ponoć nad swoimi goglami tego typu.

gogle VR

gogle VR (shutterstock.com)

Jeśli sądziliście, że wirtualna rzeczywistość to tylko moda, która się nie przyjmie to muszę Was rozczarować. Największe firmy produkujące smartfony regularnie pokazują, że zależy im na tym segmencie rynku. Micorsoft ma HoloLens, Samsunga stawia na Gear VR, a Google ostatnio pochwalił się ogromną popularnością Cardborda. Nie można zapominać też o HTC, które współpracuje z Valve. Nawet mniejsi producenci jak GoClever wiedzą, że takie gadżety mogą być przyszłością. Każda z firm podchodzi do tego tematu nieco inaczej, ale niedługo mogą mieć bardzo mocnego konkurenta — Apple'a.

Jak informuje CNBC, gigant z Cupertino zebrał zespół ekspertów od rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Wśród nich można znaleźć m.in. byłych pracowników takich firm jak Microsoft, Virginia Tech czy też Lytro. Poza tym Amerykanie pod swoje skrzydła ściągnęli też start-up Flyby Media zajmujący się rzeczywistością wirtualną (firma ta współpracowała z Google'em przy projekcie Tango).

Według tego samego źródła Apple pracuje nad prototypami takich gogli. Mogą one wyglądać podobnie do poniższych szkiców, które pochodzą z wniosku patentowego złożonego w 2008 roku.

Wniosek patentowy Apple'a

Warto zaznaczyć, że tuż po ogłoszeniu ostatnich wyników finansowych Tim Cook powiedział analitykom że "wirtualna rzeczywistość jest naprawdę fajna i ma ciekawe aplikacje". Oczywiście nie była to żadna deklaracja, ale można śmiało założyć, że te przecieki nie są wyssane z palca.

Przy omawianiu wyników finansowych Apple'a za poprzedni rok napisałem, że w celu utrzymania świetnych rezultatów Amerykanie będą musieli pokazywać nowe produkty. Same iPhone'y to już za mało i ten rok może być pierwszym, kiedy sprzeda się ich mniej niż w poprzednich 12 miesiącach. Gogle wirtualnej rzeczywistości wydają się obecnie jednym z najrozsądniejszych gadżetów jaki może zostać pokazany przez firmę z Cupertino. Dlatego mnie te informacje wcale nie dziwią, ja po prostu czekam aż takie gogle trafią na rynek.

Samsung Gear VR i Cardboard — porównanie

Źródło: cnbc.com via phonearena.com, Urząd Patentowy USA via phonearena.com

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Apple chce zrewolucjonizować technologię bezprzewodowego ładowania? Nie mogę się doczekać! #WaszymZdaniem: Czy iPhone 7 powinien mieć gniazdko słuchawkowe? Apple po raz kolejny zaliczył rekordowy kwartał, ale to może być już ostatni Czy iPhone 7 powinien mieć gniazdko słuchawkowe? [Ankieta] 4-calowy iPhone 5se ma mieć dużo wspólnego z większymi modelami, ale zabraknie najważniejszego Apple zdetronizowany. Która firma jest teraz najwięcej warta? Apple user - wolontariusz, który za własne pieniądze popularyzuje nowe standardy Apple tworzy aplikację, która ułatwi użytkownikom iPhone'ów... przesiadkę na Androida? iPhone 7 może nie mieć gniazda słuchawkowego. Klienci nie są zachwyceni iPhone 7 Plus na renderach? To akurat fake, ale przecieków jest więcej Apple w przyszłym roku pokaże aż 3 iPhone'y 7? Mają się pojawić interesujące nowości iPhone 6 to nadal gorący towar - ten egzemplarz spłonął w kieszeni jednego z użytkowników Są pomysły genialne, śmieszne... i ten. iPhone 7 z systemem dysz CO2? iPhone 7 nie będzie ofiarą afery #ChipGate. Wszystkie procesory wyprodukuje TSMC? W USA Android jest popularniejszy, ale iOS pod względem zakupów online niszczy konkurenta Wodoszczelny iPhone 7 pozbawiony gniazda słuchawkowego? Ten niecodzienny gadżet zmieni Twojego iPhone'a w... zwykły notatnik. Świetny pomysł! iPad Pro zamiast komputera? Tima Cooka nieźle poniosło Jeśli brakuje Ci w iPhonie dodatkowych przycisków pod ekranem, polubisz to szkło ochronne Podróbka iPhone'a 6s za 140 zł? Wystarczy odwiedzić Chiny Wszystko o 3D Touch. Jak działa nowa generacja dotyku w iPhonie 6s? Tim Cook chwali się liczbą użytkowników Apple Music. Ma powody do zadowolenia Gdybym chciał kupić iPhone'a, pierwszy ustawiłbym się w kolejce