#KrzyweZwierciadło: Microsoft ma rewolucyjny pomysł na dostarczanie internetu. Będzie to robić wiadrami

Internet jest aktualnie dla wielu ludzi na świecie luksusem, ale Microsoft ma pomysł jak to zmienić. Genialny w swojej prostocie.

Człowiek z wiadrami

Człowiek z wiadrami (shutterstock.com)

W ostatnich dniach mogliście przeczytać, że internet LTE w Polsce i na świecie ma się całkiem dobrze, a za kilka lat pojawi się łączność 5G, która będzie dużo szybsza. Problemem nadal jest to, że w wielu biedniejszych krajach ludzie w ogóle nie mają dostępu do sieci i wielkie korporacje chcą z tym walczyć. Google pracuje nad balonami oraz dronami dostarczającymi internet, ale na realizacje tych planów trzeba będzie jeszcze poczekać. Dlatego tak interesujący wydaje się pomysł innej amerykańskiej firmy, który jest dużo prostszy i tańszy.

Microsoft będzie dostarczać internet wiadrami!

Na pewno kiedyś słyszeliście (lub nawet sami powiedzieliście), że tam gdzie jedziecie zapewne dostarczają internet wiadrami. Nie ważne czy jest to obóz na odludziu czy wizyta u babci na wsi, często z dostępem do sieci może być problem. Microsoft potraktował to powiedzenie śmiertelnie poważnie i zaprojektował specjalne pojemniki, które rzeczywiście przypominają wiadra. Dzięki wbudowanej antenie mogą się one łączyć z satelitami, a potem przesyłać ten sygnał mieszkańcom danego regionu. Niestety z racji tego, że jest to dość drogi sposób kontaktu ze światem mają one swoją pojemność. Najmniejsze wiadra z internetem oferują 10 GB transferu, a największe aż 500 GB.

Microsoft planuje jeszcze w tym roku dostarczyć tysiące takich pojemników dla potrzebujących. Niestety — jak informują źródła blisko powiązane z amerykańską firmą - połowa wiader przecieka, przez co uciekają cenne gigabajty. Jak tylko ten problem zostanie rozwiązany Amerykanie chcą ruszyć pełną parą z dostarczaniem internetu.


Wszystkie wydarzenia zostały zmyślone, choć mogą okazać się prawdziwe.


Zobacz również: Nokia: moja miłość

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

3 technologie, które miały zrewolucjonizować nasze życie, a się nie przyjęły Kupiłeś za granicą telefon niedostępny w Polsce? Sprawdzamy, czy w razie konieczności polski serwis podejmie się naprawy Quiz Komórkomanii #8 - nakładki systemowe na Androida (+ podsumowanie quizu o smartwatchach) Smartfonstein, czyli składamy smartfona idealnego Jaki telefon ma... Dark Archon, redaktor naczelny serwisu arhn.eu? HTC HD2 czy Samsung Omnia II, czyli kiedyś dokonałem złego wyboru... Quiz Komórkomanii #7 - smartwatche (+ podsumowanie quizu o chińskich smartfonach) W świecie smartfonów nie ma już miejsca na oryginalność i to nasza wina Jaki telefon ma... CeZik? #KrzyweZwierciadło: Netflix dostosowuje ofertę do polskiego rynku. Będzie płacił widzom za oglądanie seriali Quiz Komórkomanii #6 - chińskie smartfony (+ podsumowanie quizu o smartfonowych aparatach) Huawei ShotX i Honor 5X w Polsce Zobacz jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś urodził się w XIX wieku. Masz szczęście, że żyjesz tu i teraz Android w Polsce 2015 - jacy są polscy użytkownicy Androida? Czekam na czasy, gdy z mojego życia znikną wszystkie kable Gdzie jeszcze dotrze Google Street View? Teraz trafło do... miniaturowego miasta Pokaż pulpit swojego smartfona! Quiz Komórkomanii #4 - mobilne systemy operacyjne (+ podsumowanie quizu o flagowcach) Netflix w Polsce - wrażenia po jednym dniu oraz lista spolszczonych filmów i seriali Rok temu o programowaniu nie wiedział nic. Miesiąc temu wydał grę na 3 systemy mobilne Quiz Komórkomanii #3 - sprawdź swoją wiedzę o flagowcach z 2015 roku Huawei Mate S - jego aparat pokazuje pazur w nocy Huawei Mate S - 5 rzeczy, które Chińczycy zrobili dobrze 5 technologicznych błędów językowych, których powinieneś unikać, żeby nie wyjść na głupka [cz. II]

Popularne w tym tygodniu:

Huawei Mate 10 Pro - pierwsze wrażenia Dawniej standard, dziś rarytas. 5 podstawowych funkcji telefonów, które umierają na naszych oczach Apple Watch to chyba jedyne urządzenie, którego używam codziennie i którego nie mam ochoty wymieniać na nowszy model LG G6 to prawdopodobnie najbardziej opłacalny flagowiec na rynku