Google w tym roku może pokazać nowe gogle oraz technologię Android VR

Google w tym roku prawdopodobnie pokaże nowe, bardziej zaawansowane gogle oraz technologię Android VR, która rozwinie możliwości mobilnego systemu.

Samsung Gear VR i Cardboard

Samsung Gear VR i Cardboard

Ostatnio pisałem, że Amerykanie pochwalili się wynikami gogli Cardboard, czyli niezwykle prostego gadżetu umożliwiającego wejście w świat wirtualnej rzeczywistości. Na rynek od premiery trafiło już 5 milionów sztuk, a specjalne gry pod VR ściągnięto 25 mln razy a ten rok będzie zapewne dużo lepszy.

Jak informuje The Financial Times w tym roku amerykańska firma może zrobić aż dwa duże kroki. Pierwszym będzie pokazanie nowych gogli, które będą bardziej zaawansowane niż Cardboard. Mają one mieć lepsze soczewki, zestaw własnych czujników oraz zostaną wykonane z plastiku. Wspomniane gogle mają być — na wzór Nexusów - urządzeniem referencyjnym, które będzie pokazywać możliwości tego rozwiązania. Jeśli od razu przed oczami zobaczyliście gogle Samsunga (Gear VR) to macie rację, Google pokaże prawdopodobnie bezpośredniego konkurenta tego produktu. Miron kilka miesięcy temu porównywał rozwiązanie Koreańczyków oraz Cardboarda i oczywiście wygrało to pierwsze, ale miało kilka wad. Największą była krótka lista kompatybilnych smartfonów. Nowego sprzętu Google ten problem nie będzie oczywiście dotyczyć.

Drugim ruchem Google ma być pokazanie technologii Android VR, która zwiększy możliwości rzeczywistości wirtualnej w systemie Google'a. Liczba kompatybilnych smartfonów będzie dużo większa niż w przypadku Gear VR; gogle Google'a zapewne będą działały z większością urządzeń pracujących pod kontrolą określonej wersji systemu. Oczywiście producenci oraz deweloperzy będą mogli tworzyć swoje gadżety oraz aplikacje związane z wirtualną rzeczywistością, wykorzystujące możliwości Android VR.

Warto przypomnieć również (via recode.net), że Google powołało specjalny dział zajmujący się wirtualną rzeczywistością, co pokazuje że gigantowi zależy na tym segmencie rynku. Nie jest jasne, kiedy dokładnie obydwie nowości zostaną zaprezentowane, ale może stać się to już w maju.

Źródło: The Financial Times via androidauthority.com, recode.net via androidauthority.com

Zobacz również: Rakieta do smartfona

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Najdziwniejsze etui i pokrowce na komórki [TOP 20] W 2015 roku Apple sprzedał najwięcej smartwatchy, ale liderem całego rynku wearables był ktoś inny Samsung ma nowy pomysł na identyfikację użytkownika. Będzie skanować żyły Ten sprzęt powinien znaleźć się w każdym sklepie ze smartfonami Fitbit Alta byłby niezłą opaską fitness, gdyby nie jeden niewybaczalny brak Podróbka Apple Watcha 2 za 350 zł? Tak, choć oryginału jeszcze nie ma... NutriRay3D to gadżet, który pozwoli ocenić, ile kalorii ma Twój posiłek dokiWatch - najbadziej zaawansowany smartwatch dla dzieci? Xiaomi oficjalnie weszło do Polski, ale smartfonów w ofercie brak Kruger&Matz Style to niedrogi smartwatch z okrągłym ekranem Samsung S-Patch to prototyp gadżetu, który będzie "prywatnym lekarzem" Co tam smartwatche. Firma medyczna pokazała inteligentną naklejkę wyglądającą jak tatuaż Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10 - Android Wear i miesiąc pracy na jednym ładowaniu? Jest jednak haczyk UA HealthBox, czyli HTC i Under Armour myślą o aktywnych użytkownikach Oto zdjęcia prototypu inteligentnego zegarka Nokii. Brzydki jak noc, czyli tak jak większość smartwatchy w 2014 Babypod to waginalny głośnik dla płodów. Czy młodym matkom taki gadżet się spodoba? LG SmartThinQ Hub to centrum zarządzania inteligentnym domem TipTalk - dzięki temu gadżetowi Samsunga odbierzesz telefon przykładając palec do ucha. Chcę to! Breitling Exospace B55 to luksusowy zegarek z funkcjami smart Moto 360 (2 gen.) i Android Wear - oto, co potrafią [wideo] AnyLink to uniwersalny kabel do smartfona, z którym nie straszny Ci będzie brak dostepu do gniazdka czy powerbanka Smart Battery Case do iPhone'a 6s - oto najbrzydszy produkt Apple'a w historii TAG Heuer Connected wzbudza ogromne zainteresowanie i będą następne takie zegarki Samsung Internet dla gogli Gear VR to przeglądarka jakiej jeszcze nie było

Popularne w tym tygodniu:

Polaroid Insta-Share Printer Moto Mod oficjalnie. Drukarka, która zamieni smartfon w aparat natychmiastowy