Dlaczego na wyjazd do lasu zabieram ze sobą hybrydę i 4 telefony?

Wybierając się na kilka dni do lasu zabieram ze sobą trochę najpotrzebniejszego sprzętu, ale nie zapominam również o hybrydzie oraz kilku smartfonach. Nie widzę w tym nic złego. Technologia ma w końcu pomagać w najróżniejszych sytuacjach.

rosyjscy żołnierze

rosyjscy żołnierze (shutterstock.com)

Kilka tygodni temu napisał tekst o tym, że czekam na świat bez kabli. Dla wielu czytelników najistotniejszym fragmentem był ten dotyczący sprzętu elektronicznego, który ze sobą zabieram:

Drugi przypadek, który doprowadził mnie do znienawidzenia kabli USB był na obozie harcerskim. Przygotowałem się do niego bardzo dobrze, miałem hybrydę, cztery telefony, dwa powerbanki i kilka ładowarek.

Kilku z was stwierdziło, że "kiedyś było lepiej", bo konieczność zabierania takiej ilości sprzętu to paranoja. Cóż, już tłumaczę dlaczego zawsze mam ze sobą zapas energii oraz aż tyle gadżetów.

Kontakt z rodzicami

Gdy byłem dzieciakiem i jeździłem na obozy, to sam z własnej nieprzymuszonej woli dzwoniłem do rodziców zaraz po przyjeździe, a potem raz na kilka dni. Na częstsze kontakty nie miałem czasu. Dopiero, gdy wszyscy zajmowali się telefonowaniem do rodziców, odbierałem od opiekuna swój i dzwoniłem. Było to kilkanaście lat temu, więc ładowarka była zbędną, ponieważ telefon i tak leżał wyłączony przez większość czasu.

chłopak siedzący w lesie

Teraz wygląda to nieco inaczej, ponieważ cały czas MUSZĘ być dostępny. Często jeżdżę na obozy jako opiekun i odpowiadam za kilkanaście dzieciaków, a czasem do kompletu trafia się jakiś nadpobudliwy rodzic. Czy tego chcę, czy nie, nie mogę pozwolić sobie na rozładowany telefon, ponieważ niektórzy dorośli gotowi są wsiąść w samochód i przejechać pół Polski, jeśli wychowawca nie odbierze.

FOMO + internetowy ekshibicjonizm

Nie będę też ściemniać, że telefon na obozie służy mi tylko do kontaktu z rodzicami. Czasem trzeba coś załatwić, czasem coś sprawdzić, a czasem po prostu dopada mnie lekkie FOMO (Fear of missing out), czyli strach przed tym, że mnie coś ominie. Zdarza mi się to bardzo rzadko, ale zawsze lepiej być przygotowanym.

Poza tym zanim zacząłem pisać o smartfonach, byłem już blogerem, a to oznacza, że jestem w pewnym stopniu internetowym ekshibicjonistą. Może nie robię sobie selfie z jadowitymi wężami, ale lubię pokazywać innym co się u mnie dzieje i nie chciałbym stracić dobrego ujęcia.

Zobacz również: Nokia: moja miłość

Technologia ma pomagać!

Moim zdaniem smartfony i inne gadżety są po to, aby pomagać i nie ma sensu się przed tym bronić. Umiem korzystać z mapy (i to całkiem dobrze!), ale w krytycznej sytuacji chętnie spojrzę na nawigację w telefonie, żeby potwierdzić swoje przypuszczenia co do dalszej drogi. Nie wychodzę z założenia, że prawdziwy harcerz czy jakikolwiek fan chodzenia po lasach/górach musi korzystać tylko z busoli oraz wyznaczonych wcześniej azymutów. Czasem warto schować telefon do kieszeni, ale ma on przede wszystkim pomagać i warto o tym pamiętać.

4 telefony i hybryda?

Tyle sprzętu wziąłem ze sobą ostatnio i już tłumaczę, dlaczego aż tyle go potrzebowałem w lesie. Hybrydę zabrałem z nadzieją, że uda mi się w nocy popracować (nie udało się), a z dwóch telefonów korzystałem na co dzień. Tak jest po prostu bezpieczniej. Kolejną dwójkę wziąłem na wszelki wypadek, abym móc z nich korzystać w awaryjnej sytuacji. Normalnie nie wyciągnąłbym ich nawet z plecaka, ale znajoma zniszczyła swojego smartfona i poratowałem ją zastępczym modelem.

Nie twierdzę, że każdy musi zabierać ze sobą tyle różnych urządzeń, ale ja lubię być przygotowany na każdą ewentualność. Właśnie dlatego wolę zabrać ze sobą trochę więcej rzeczy, niż potem żałować, że się czegoś nie ma. Czy to też uzależnienie od technologii?

Autor jest też na Facebooku: Konrad Błaszak

Podziel się:

Także w kategorii Artykuły:

3 technologie, które miały zrewolucjonizować nasze życie, a się nie przyjęły Kupiłeś za granicą telefon niedostępny w Polsce? Sprawdzamy, czy w razie konieczności polski serwis podejmie się naprawy Era G1, HTC Magic czy HTC Hero, czyli kiedyś dokonałem doskonałego wyboru Czy używasz diody doświetlającej podczas robienia zdjęć smartfonem? [ankieta] Quiz Komórkomanii #9 - tablety (+ podsumowanie quizu o nakładkach systemowych) Jaki telefon ma... Cyber Marian? "Mobile VR to najbardziej przyszłościowe rozwiązanie VR na rynku" - JackQuack dla Komórkomanii Myślisz, że fragmentacja Androida nie jest problemem? Przyjrzyj się rozwojowi tej aplikacji #KrzyweZwierciadło: Microsoft ma rewolucyjny pomysł na dostarczanie internetu. Będzie to robić wiadrami Quiz Komórkomanii #8 - nakładki systemowe na Androida (+ podsumowanie quizu o smartwatchach) Smartfonstein, czyli składamy smartfona idealnego Jaki telefon ma... Dark Archon, redaktor naczelny serwisu arhn.eu? HTC HD2 czy Samsung Omnia II, czyli kiedyś dokonałem złego wyboru... Quiz Komórkomanii #7 - smartwatche (+ podsumowanie quizu o chińskich smartfonach) W świecie smartfonów nie ma już miejsca na oryginalność i to nasza wina Jaki telefon ma... CeZik? #KrzyweZwierciadło: Netflix dostosowuje ofertę do polskiego rynku. Będzie płacił widzom za oglądanie seriali Quiz Komórkomanii #6 - chińskie smartfony (+ podsumowanie quizu o smartfonowych aparatach) Huawei ShotX i Honor 5X w Polsce Zobacz jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś urodził się w XIX wieku. Masz szczęście, że żyjesz tu i teraz Android w Polsce 2015 - jacy są polscy użytkownicy Androida? Czekam na czasy, gdy z mojego życia znikną wszystkie kable Gdzie jeszcze dotrze Google Street View? Teraz trafło do... miniaturowego miasta Pokaż pulpit swojego smartfona!

Popularne w tym tygodniu:

Karty eSIM wchodzą na rynek smartfonów. Co trzeba o nich wiedzieć? iPhone w 2018 roku. Co dalej? Huawei Mate 10 Pro - pierwsze wrażenia Dawniej standard, dziś rarytas. 5 podstawowych funkcji telefonów, które umierają na naszych oczach Apple Watch to chyba jedyne urządzenie, którego używam codziennie i którego nie mam ochoty wymieniać na nowszy model Google Pixel 2 okiem użytkownika iPhone'a, czyli dlaczego nie czuję się zachęcony do przesiadki