Smartfon zamiast komputera pokładowego w samochodzie? Takie rozwiązanie proponuje Honda

Samochód i smartfon to niezbyt dobre połączenie, ale i tak wiele osób korzysta z telefonu podczas jazdy. Nie jest to bezpieczne, ale aplikacje takie jak Drivemode chcą to zmienić i mają na to szansę. W przyszłych hondach to właśnie ta apka oraz smartfon mogą zastąpić komputer w aucie.

Drivemode

Drivemode (Drivemode)

Samochód + smartfon?

Twórcy aplikacji na Androida o nazwie Drivemode zamienili telefon w centrum dowodzenia samochodem. Działanie programu wyjaśnia film:

Smartfon centrum dowodzenia samochodem?

Na powyższym filmie widać, że można już zrobić całkiem sporo w aucie korzystając z telefonu, a to dopiero początek. Zarówno Google (Android Auto), jak i Apple (AppleCar) widzą potencjał w samochodach. Obydwa rozwiązania umożliwiają podłączenie telefonu, który wykorzystuje wbudowany w kokpit ekran i zastępuje zainstalowane pierwotnie funkcje.

Drivemode razem z Hondą chcą pójść o krok dalej, co pokazują na wideo:

Według tego pomysłu przyszłe samochody Hondy, zamiast ekranu do sterowania będą miały specjalne miejsce, w które będzie można włożyć smartfona i to on będzie pełnił funkcję komputera do sterowania multimediami w aucie. Oprócz możliwości, które już ma ta aplikacja (wykonywanie i odbieranie połączeń, komendy głosowe, sterowanie muzyką czy korzystanie z nawigacji), mają się też pojawić nowe, jak chociażby możliwość podłączenie kamerek Bluetooth. Dzięki temu dość tanio będzie można zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo. Oczywiście sterować wszystkimi funkcjami będzie można za pomocą aplikacji, która jest przystosowana do działania w samochodzie (oferuje chociażby dużo większe przyciski, żeby trafić w nie bez patrzenia) lub przycisków na kierownicy.

Takie połączenie wydaje się idealne!

Prawo jazdy mam już od kilku lat, ale nigdy nie pomyślałem, żeby kupić sobie nawigację, ponieważ ta w telefonie zawsze dawała radę. Znajomi dzięki transmiterom lub Bluetooth wykorzystują smartfony do odtwarzania muzyki, a — tak jak napisałem na początku — wielu z nich również dzwoni prowadząc. Dzięki specjalnej aplikacji i miejscu na telefon mogliby robić to samo, ale bez pomocy kilku różnych rozwiązań i — co ważniejsze — dużo bezpieczniej.

Drivemode

Warto również zauważyć, że ze smartfona korzysta się niemal non stop, więc można liczyć na lepszą personalizację, po podłączeniu do samochodu. Niestety jest to na razie tylko prototyp i miną zapewnie lata, zanim takie rozwiązanie wejdzie na rynek.

Zobacz również: Jak bezpiecznie korzystać z przeglądarki?

Źródło: Drivemode, Drivemode, Phone Arena

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

father.io ma być FPS-em, który będzie dziać się w twojej okolicy Microsoft uśmiercił swoje lekarstwo na niewielką liczbę aplikacji na mobilnego Windowsa, ale oferuje deweloperom alternatywę Futurama Game of Drones, czyli "shut up and take my money"? [Android i iOS] Meizu przegrało walkę z siłami natury. Świetnie zapowiadający się Pro 5 mini anulowany przez trzęsienie ziemi Pomysł dobry, wykonanie też, ale... zawiodła reklama - recenzja BBTAN [Android i IOS] Atak klonów - sukcesem tych gier "podzieliło się" kilku deweloperów Power Hover - prosto, ładnie i bez mikropłatności. Tak moi drodzy powinno się robić gry [Android i iOS] Ile transferu zużywają popularne aplikacje? Wielki powrót po 10 latach. Jest jednak jedna rzecz, której GTA: Liberty City Stories nie mogę wybaczyć - recenzja (iOS i Android) Samotny wilk chwyta za broń - recenzja Lonewolf [Android i iOS] Alto's Adventure - przygoda z morałem dla innych deweloperów - recenzja [iOS i Android] Google otwiera internetową księgarnię z "książkami, których nie wydrukujesz" Lost in Harmony - sztuka, obok której nie można przejść obojętnie [Android i iOS] Blade: Sword of Elysion, czyli ostrza, miecze i topory. Trzeba zabijać, zabijać i jeszcze raz zabijać [iOS i Android] Z WhatsAppa korzysta już ponad miliard użytkowników miesięcznie Punch Club - bijatyki z lat 80., w fabularnej retro-strategii [Android, iOS] Downwell na kolana nie powala, ale niektórzy mogą zobaczyć w nim "to coś" - recenzja [Android, iOS] Jak sprawdzić, kto do mnie dzwoni? Jest na to aplikacja Wiatr we włosach, który czuć od samego patrzenia. Recenzja Traffic Rider [Android, iOS] Samsung w tym roku może udostępnić wszystkie swoje aplikacje użytkownikom iOS Crashlands miał być grą, na której nie można się zawieść. I tak też się stało [Android i iOS] The Room Three – nie mogłem się doczekać tej gry i się nie zawiodłem [Android i iOS] Jump Buddies - Polacy grają jako pierwsi. A może jednak nie? [Android] Worms 4 - totalna rozwałka z dozą humoru i garstką wspomnień

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u