iPhone 6s Plus może być ostatnim modelem z plusem w nazwie. Zastąpi go iPhone Pro?

Zgodnie z rozkładem jazdy Apple'a, iPhone'y 7 zostaną pokazane najpewniej we wrześniu tego roku, ale plotek na ich temat już teraz jest całkiem sporo. Według niektórych powstanie nawet zupełnie nowa seria o nazwie iPhone Pro.

iPhone'y 6

iPhone'y 6 (shutterstock.com)

Co będą oferować iPhone'y 7?

Najbardziej prawdopodobne — oprócz mocniejszych podzespołów — są dwie zmiany: pozbycie się gniazda słuchawkowego i dodanie wodoszczelności. Mimo tego, że do premiery topowych smartfonów Apple'a jeszcze kilka miesięcy, użytkownikom już teraz nie podoba się pierwsza zmiana; również wam co pokazały wyniki naszej ankiety.

iPhone Pro

To nie koniec nowości na wrzesień, ponieważ — jak informuje strona MyDrivers - może się nie pojawić 5,5-calowy iPhone 7 Plus. Zamiast niego powstanie iPhone Pro, który będzie miał ekran o takiej samej przekątnej, a jego nazwa ma nawiązywać do iPada Pro. Dodatkowo zmian w stosunku do 4,7-calowego wariantu będzie więcej. Najważniejszą może być podwójny aparat, o którym mówiło się już kilka miesięcy temu.

Według ostatnich przecieków, iPhone 7 Plus ma pojawić się w dwóch wariantach, z czego jedna zaoferuje dwie matryce na tylnym panelu. W topowym modelu jeden z aparatów będzie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu oraz szerszy kąt widzenia, a drugi w optyczny zoom. Najnowsze informacje sugerują, że zamiast modeli z plusem powstanie tylko jeden iPhone Pro i to on będzie wyposażony w dwie matryce na tylnym panelu. Jest to o tyle prawdopodobne, że kupiło firmę Lynx zajmującą się aparatami z kilkoma obiektywami.

Warto również wspomnieć, że Huawei — który jest trzecim producentem smartfonów na świecie — prawdopodobnie w modelu P9 również zastosuje podwójny aparat.

A kiedy OLED?

Plotki o tym kiedy Apple postawi na ekrany OLED pojawiają się niemal od zawsze, ale na razie nic się w tej w kwestii nie zmieniło. Kilka miesięcy temu zakładano nawet, że już w 2016 amerykańska firma zdecyduje się zmienić swoje wyświetlacze, ale dużo bardziej prawdopodobne wydają się informacje o 2017, które udostępniła strona Nikkei.

GALAXY S6 I IPHONE 6

Według nich, Apple porzuci panele LCD w iPhonie 7s, który pojawi się w przyszłym roku. Pozwoli to zmniejszyć zapotrzebowanie na energię oraz - co czasem wydaje się najważniejsze dla producentów — sprawić, że smartfony z jabłkiem na obudowie będą nieco cieńsze. Co więcej to samo źródło podaje, że Amerykanie bliscy są sfinalizowania umowy na produkcję takich ekranów z LG oraz Samsungiem. Będzie ona warto 12 miliardów dolarów. Warto tez przypomnieć, że kilka miesięcy temu lider rynku smartfonów zamknął linię produkującą wyświetlacze IPS i na jej miejsce chciał postawić sprzęt do tworzenia OLED-ów.

W tym samym roku do iPhone'ów może zawitać ładowanie bezprzewodowe na odległość.

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

To dopiero za kilka miesięcy, a teraz?

Na iPhone'y 7 trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy i dopiero wtedy wyjaśni się czy Apple już teraz postawi na OLED-y i czy zdecyduje się na podwójny aparat w topowej wersji. Na razie fani firmy z Cupertino mogą zaczekać na mniejszego iPhone'a SE oraz iPada Pro z 9,7-calowym ekranem (o którym Miron ma zupełnie inne zdanie niż Mateusz). Ich premiera może odbyć się już niedługo, ponieważ według najnowszych informacji, Apple zaplanowało swoją konferencję na 21 marca.

Źródło: MyDrivers via Phone Arena, Nikkei via Phone Arena

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Gdzie będą najdroższe iPhone'y? We Francji! Te zablokowane mogą kosztować Apple'a milion euro za sztukę iPad nagrywający filmy 4K? Do mnie to trafia Chcesz, żeby twój iPhone był bardziej wytrzymały, wodoszczelny i dłużej pracował na baterii? Kup ten pokrowiec Znudziły ci się dostępne kolory iPhone'ów? Wpadka Apple'a. Podczas Super Bowl 2016 Tim Cook zrobił iPhone'owi niezłą antyreklamę Apple Music na Androidzie miało "przetrzeć szlak". Kolejne aplikacje na system Google'a w drodze? iPhone 5se i iPad Air 3 - przewidywana data premiery i podsumowanie przecieków Apple pracuje nad swoimi goglami wirtualnej rzeczywistości? Wcale mnie to nie dziwi Apple chce zrewolucjonizować technologię bezprzewodowego ładowania? Nie mogę się doczekać! #WaszymZdaniem: Czy iPhone 7 powinien mieć gniazdko słuchawkowe? Apple po raz kolejny zaliczył rekordowy kwartał, ale to może być już ostatni Czy iPhone 7 powinien mieć gniazdko słuchawkowe? [Ankieta] 4-calowy iPhone 5se ma mieć dużo wspólnego z większymi modelami, ale zabraknie najważniejszego Apple zdetronizowany. Która firma jest teraz najwięcej warta? Apple user - wolontariusz, który za własne pieniądze popularyzuje nowe standardy Apple tworzy aplikację, która ułatwi użytkownikom iPhone'ów... przesiadkę na Androida? iPhone 7 może nie mieć gniazda słuchawkowego. Klienci nie są zachwyceni iPhone 7 Plus na renderach? To akurat fake, ale przecieków jest więcej Apple w przyszłym roku pokaże aż 3 iPhone'y 7? Mają się pojawić interesujące nowości iPhone 6 to nadal gorący towar - ten egzemplarz spłonął w kieszeni jednego z użytkowników Są pomysły genialne, śmieszne... i ten. iPhone 7 z systemem dysz CO2? iPhone 7 nie będzie ofiarą afery #ChipGate. Wszystkie procesory wyprodukuje TSMC? W USA Android jest popularniejszy, ale iOS pod względem zakupów online niszczy konkurenta